رامین ناصر نصیر

رامین ناصر نصیر

تاریخ تولد:

11 بهمن 1354

زاده:

تهران

زندگینامه:

رامین ناصرنصیر (زاده ۱۳۵۴ در تهران) بازیگر و کارگردان ایرانی است.

او فعالیت تلویزیونی خود را از سال ۱۳۷۳ آغاز کرد و در این مدت در مجموعه‌های طنز تلویزیونی از جمله پلاک ۱۴، جنگ ۷۷، باجناغ‌ها، پشت‌کنکوری‌ها و سه، پنج، دو ایفای نقش کرده‌است. وی هم‌چنین در مجموعه طنز «قهوه تلخ» نقش آقای بلوکات را به عهده داشت. وی همچنین در چندین فیلم و سریال شبکه نمایش خانگی از جمله شهرزاد و شوخی کردم به ایفای نقش پرداخته‌است.

فارغ‌ التحصیل رشته‌ تدوین از دانشکده‌ی هنرهای زیبا است، بجز بازیگری تجربه کارگردان، نویسندگی و منشی صحنه را نیز دارد، اکنون نیز مترجم زبان انگلیسی است و اغلب کتاب ترجمه می کند.

شروع فعالیت

فعالیت خود را در سال ۱۳۷۳ با ایفای نقش در مجموعه‌ ساعت خوش به کارگردانی مهران مدیری شروع کرد و با این سریال به شهرت رسید، رامین ناصر نصیر دوست دانشگاهی فلامک جنیدی است و در دهه ۷۰ و ۸۰ یکی از پرکارترین بازیگران تلویزیون بود.

ترجمه در کنار بازیگری

سال ۷۷ اولین کتابم منتشر شد. این کتاب یک نمایشنامه بود که خودم خیلی به آن علاقه داشتم. پس از ترجمه اش چندین بار روی صحنه رفت و هنوز هم بعد از این همه سال، نمایشنامه خوان ها سراغش را می گیرند برای همین انگیزه پیدا کردم تا کتاب های بیشتری را ترجمه کنم.

کتاب هایی که اغلب به زبان انگلیسی یا اسپانیایی نوشته شده بودند. این کار برای من در دهه ۸۰ بیشتر جواب داد و توانستم با این حرفه ارتباط خوبی برقرار کنم.

انگلیسی – ایتالیایی – اسپانیولی

رامین ناصر نصیر دقیقا یادش نمی آید زبان انگلیسی را در کدام مرحله از زندگی اش یاد گرفته، انگار از کودکی فهمیده چطور باید با این زبان صحبت کند.

اما به جز انگلیسی، زبان های فرانسوی، ایتالیایی و اسپانیایی را هم خوب می داند: «زبان انگلیسی را وقتی کوچک بودم یاد گرفتم و رفته رفته بزرگ تر که شدم، گرایشم به یادگیری زبان های مختلف بیشتر شد. من از آن دسته آدم هایی نبودم که تنبلی کنم؛ برای همین دنبال علاقه ام رفتم.

خبرهای مرتبط

تاریخ اکران فیلم سینمایی «تپلی و من» مشخص شد

«تپلی و من» هشتمین فیلم سینمایی حسین قناعت که درون‌مایه‌ای شاد اما روانشناسانه دارد، از چهارشنبه این هفته (۲۶تیر) اکران می‌شود.