رابعه مدنی

رابعه مدنی

تاریخ تولد:

1 فروردین 1320

زاده:

همدان

زندگینامه:

رابعه مدنی متولد 1320 در همدان، بازیگر است.
فارغ التحصیل رشته مربیگری کودک و بازنشسته آموزش و پرورش بعنوان مربی پیش دبستانی می باشد حالا بازیگر است و پسرش نیز کارگردانی می کند.


از معلمی تا ازدواج
 خانم مدنی قبل از انقلاب وارد آموزش پرورش و معلمی مقطع پیش دبستانی شد، او سپس با هنرمند معروف همدانی سید میرزا رضویان ازدواج کرد که ثمره آن دو پسر و یک دختر بود.

ماجرای بازیگری
 من بواسطه علاقه ام به بازیگری و بدون گذراندن هیچ گونه دوره ای بواسطه پسرم امیرشهاب رضویان وارد حرفه بازیگری شدم
پسرم روزی به من گفت فقط در یک پلان فیلمش بازی کنم و من هم پذیرفتم و بعد از گذشت 3 دهه همچنان آن یک پلان تمام نشده است.


اولین تجربه جدی
 اولین بار بصورت جدی و حرفه ای خود سال 1379 با پروژه دانشجویی پسرش بنام سفر مردان خاکستری جلوی دوربین رفت و پس از آن در فیلم تهران ساعت هفت صبح 1381 بازی کرد. در سال 1385 در فیلم مینای شهر خاموش به کارگردانی پسرش دیده شد.

ورود به تلویزیون
 اولین با در سال 1388 در 63 سالگی با سریال پربیننده وضعیت سفید وارد تلویزیون شد و برای بازی در فیلم سینمایی برف در سال 1932 تندیس جشن حافظ را برای نقش آفرینی در این فیلم دریافت کرد.


بازیگری از 60 سالگی و روحیه
 با اینکه خانم مدنی از 60 سالگی وارد عرصه بازیگری شده است اما به رغم سن بالا از روحیه شاداب و سرزنده و اخلاق خوب برخوردار است، می گوید : من شیطنتم زیاد است، درسته که پیرم اما مثل جوانها شادم.


مفتخرم همدانی ام
 من اهل همدان هستم و در اینجا زندگی می کنم، مردم درکوچه و بازار بسیار مرا مورد لطف و مجبت قرار می دهند که شرمنده می شوم، از آنها بسیار سپاس گذارم.


همسرم
 اغلب دوست دارم با کار در منزل خلاء زندگی ام (همسرم) را پر کنیم، 21 سال است که همسرم را از دست داده ام، هنوز منتظرم که او بیاید و بارم نمی شود که در کنارم نیست.