خشایار راد

خشایار راد

تاریخ تولد:

5 مهر 1330

زاده:

تهران

زندگینامه:

خشایار راد متولد 5 مهر 1330 در تهران، بازیگر می باشد.

تا مقطع دیپلم نظام قدیم بیشتر درس نخوانده است او کارمند بانک صادرات است که وارد عرصه تئاتر و سپس بازیگری سینما و تلویزیون رسید و حالا دو پسر نیز دارد.

ورود به بانک و بازنشستگی

در سه سالگی پدرم را از دست داده بودم، بعد از تحصیل و سربازی که به نوعی نان آور خانواده بودم از طریق عمویم برای کار در بانک وارد شدم و در بانک صادرات مشغول بودم تا اینکه در سال 1380 بازنشسته شدم.

شروع با تئاتر

فعالیت خود را از سال 1353 قبل از انقلاب وقتی 23 ساله بود از تئاتر شروع کرد و در سال 73 – 74 بهترین بازیگر نفش اول مرد در جشنواره تئاتر سنتی شد.

ورود به تلویزیون و سینما

خشایار راد بصورت حرفه ای در سال 1378 همزمان با کار تئاتری و بانک با سریال قطار ابدی جلوی دوربین رفت و سال 1382 با فیلم خوابگاه دختران وارد پرده سینما شد. وی با سریال خانه به دوش در سال 1383 به شهرت رسید.

 ازدواج و فرزندان

آقای راد سالهاست ازدواج کرده و دو پسر به نام امید و نوید و یک نوه بنام اهورا دارد، یکی از پسرها لیسانس مدیریت صنعتی و دیگری لیسانس روان شناسی بالینی می باشد.

بازیکن فوتبال هنرمندان

استاد راد یکی از طرفداران ورزش فوتبال است، او خود نیز عضو تیم هنرمندان فوتبال می باشد و در مورد تیم موردعلاقه خود می گوید تمام تیم ها را دوست دارم و برایم هیچ کدام فرقی ندارند.

علت کم کاری

من کم کار نیستم در واقع پرکاره دیده نشده هستم، من کار انجام می دهم ولی با فاصله زمانی زیادی از هم پخش می شوند و این شائبه کم کاری ایجاد می شود.

همسرم با من بیرون نمی آید

بی شک یکی از دلایل انتخاب من برای کار کردن در زمینه طنز، انرژی بالایی است که من دارم و در هر جا و مکانی آن را بروز می دهم.

باورم این است که مردم انسان خودخواه و خود محور را دوست ندارند، باور می کنید همسرم با من بیرون نمی آید.بس که در کوچه و خیابان این انرژی را با مردم تقسیم می کنم.