خسرو احمدی

خسرو احمدی

تاریخ تولد:

28 خرداد 1342

زاده:

تهران

زندگینامه:

خسرو احمدی، متولد 28 خرداد ۱۳۴۲، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون است.

وی فارغ التحصیل مقطع دیپلم رشته تجربی می باشد و بازیگری را از سن 10 سالگی، بدون گذراندن کلاس، شروع کرده است. برای اولین بار در یک نمایش، به جای کسی که مریض شده بود ایفای نقش کرده، که البته آن نقش را خراب کرده و از نمایش اخراج می شود. اما همین اتفاق باعث می شود تا او بیشتر تمرین کند و اینگونه مهارت بازیگری اش را تقویت کند.

او به خاطر شغل پدرش که معمار بود و یکسری مشکلات دیگر، نمی توانست به مدرسه برود و خودش در خانه درس می خواند و فقط برای امتحان در مدرسه شرکت می کرد. او می گوید تقریبا همه جور کار را تجربه کرده است، از گل فروشی سر چهار راه ها و نانوایی گرفته تا کار های دیگری که شاید خوشایند نباشند.

او مدتی را در قائم شهر زندگی می کرد که به دعوت یکی از دوستانش به رادیو رفت و به مدت یکسال به عنوان گوینده رادیو فعالیت کرد. بعدها در سال 59 – 60 به تهران مهاجرت کرد و در کنار کار در کارگاه ریخته گری و بعدها با کار در شرکت بیمه، بصورت جدی تئاتر بازی کرد.

با سریال "بیداران" در سال 1369 از شبکه 2 وارد قاب تلویزیون شد و بعد از مدت کوتاهی با برنامه کودک "النگ و دولنگ" به کارگردانی ایرج طهماسب که نقش النگ را عیسی یوسفی پور و دولنگ را خودش (خسرو احمدی) بازی می کرد به شدت به شهرت رسید.


ازدواج

خسرو احمدی در اوایل دهه 60 ازدواج کرد و اکنون سه پسر به نام های علی، امیر و مرتضی دارد.