حسین روزبه

حسین روزبه

تاریخ تولد:

زاده:

زندگینامه:

حسین روزبه بازیگر سینما و تلویزیون ایران است. از مهم‌ترین آثار حسین روزبه می‌توان به بازیگری در سریال همسایه‌ها، سریال مامور بدرقه و سریال زمین انسان‌ها اشاره کرد.

حسین روزبه نخستین بار در سینما حضور یافته و سال 1377 در فیلم بودن یا نبودن به کارگردانی کیانوش عیاری بازی کرده است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند سریال همسایه‌ها، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای حسین روزبه محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون عسل بدیعی، فرهاد شریفی، حسین ایل‌بیگی و نورعلی لطفی را تجربه کرد.

حسین روزبه در سال 1395 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در اثر مهمی بازی کرده است. اثر مهم حسین روزبه در این سال، بازیگری در سریال همسایه‌ها به کارگردانی مهران غفوریان محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی حسین روزبه بازی در سریال همسایه‌ها بوده است. حسین روزبه سال 1395 سریال همسایه‌ها نقش مهمی بازی کرده است که توانست با مهارت خود، آن نقش و همچنین خودش را میان مخاطبان تلویزیون مطرح کند. او در این سریال با مهران غفوریان همکاری داشته است. حسین روزبه توانست با بازی در سریال همسایه‌ها تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر مهران غفوریان، شیرین صفری، سید جواد رضویان و سیروس گرجستانی بر تجارب او افزود.

حسین روزبه علاوه‌بر سریال همسایه‌ها، سال 1387 در سریال مامور بدرقه نیز بازی کرده است. حسین روزبه این‌بار با سعید سلطانی یعنی کارگردان سریال مامور بدرقه و هنرمندانی چون محسن تنابنده، سیروس گرجستانی، سید جواد رضویان و مهرانه مهین‌ترابی همکاری داشت.

در این سال‌ها حسین روزبه با هنرمندان بسیاری تجربه‌ی کار داشته است اما جالب است بدانید که در میان بازیگران سید جواد رضویان با 3 مرتبه، سیروس گرجستانی با 2 مرتبه، زهره مجابی با 2 مرتبه، مریم بوبانی با 2 مرتبه و سروش صحت با 2 مرتبه بیشترین همکاری را با حسین روزبه داشته‌اند.

یکی از ویژگی‌های حرفه‌ای بیوگرافی حسین روزبه آن هست که در مدت زمان بازیگری خود، هم در تلویزیون و هم در سینما بازی کرده است. حسین روزبه را باید بیشتر بازیگر سینما بدانیم چرا که 57% آثار وی سینمایی و 43% آثارش تلویزیونی است. در واقع حسین روزبه از مجموع 7 اثری که در کارنامه دارد، در 4 اثر در سینما با نام‌های فیلم لازانیا، فیلم تقاطع، فیلم چند می گیری گریه کنی و فیلم بودن یا نبودن به ایفای نقش پرداخته و در 3 اثر در تلویزیون با نام‌های سریال همسایه‌ها، سریال زمین انسان‌ها و سریال مامور بدرقه بازی کرده است.