حسن کاخی

حسن کاخی

تاریخ تولد:

زاده:

زندگینامه:

حسن کاخی بازیگر سینما و تلویزیون ایران است. از مهم‌ترین آثار حسن کاخی می‌توان به بازیگری در سریال تبریز در مه، سریال عیاران و سریال سال‌های مشروطه اشاره کرد.

حسن کاخی نخستین بار در سینما حضور یافته و سال 1371 در فیلم خسوف به کارگردانی رسول ملاقلی‌پور بازی کرده است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند سریال تبریز در مه، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای حسن کاخی محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون محمدعلی کشاورز، بهزاد بهزادپور، فریبا کوثری و فریبرز عرب‌نیا را تجربه کرد.

حسن کاخی در سال 1389 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در اثر مهمی بازی کرده است. اثر مهم حسن کاخی در این سال، بازیگری در سریال تبریز در مهبه کارگردانی محمدرضا ورزی محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی حسن کاخی بازی در سریال تبریز در مه بوده است. حسن کاخی سال 1389 سریال تبریز در مه نقش مهمی بازی کرده است که توانست با مهارت خود، آن نقش و همچنین خودش را میان مخاطبان تلویزیون مطرح کند. او در این سریال با محمدرضا ورزی همکاری داشته است. حسن کاخی توانست با بازی در سریال تبریز در مه تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر جمشید مشایخی، محمدرضا شریفی‌نیا، رزیتا غفاری و محمد مطیع بر تجارب او افزود.

حسن کاخی علاوه‌بر سریال تبریز در مه، سال 1374 در سریال عیاران نیز بازی کرده است. حسن کاخی این‌بار با کاظم بلوچی یعنی کارگردان سریال عیاران و هنرمندانی چونجمشید مشایخی، علی نصیریان، جمشید لایق و جلیل فرجاد همکاری داشت.

با اینکه حسن کاخی را بیشتر بعنوان بازیگر می‌شناسیم، اما در حرفه‌های دیگر نیز فعال بوده است. حسن کاخی علاوه‌بر بازیگر به‌عنوان گوینده نیز در سینما و تلویزیون فعالیت داشته است. مهم‌ترین اثر حسن کاخی در حرفه‌ی گوینده، فیلم فیلشاه است.

حسن کاخی» در آثاری همچون «ناسور»، «معمای شاه»، «بودن یا نبودن»، «خسوف»، «معصومیت از دست رفته» به عنوان «بازیگر»، «دستیار سرپرست گویندگان» حضور داشته است.