حسن زارعی

حسن زارعی

تاریخ تولد:

1 فروردین 1330

زاده:

تهران

زندگینامه:

حسن زارعی متولد دهه 30 در تهران، بازیگر است.
فارغ التحصیل بازیگری از دانشگاه تهران است علاوه بر بازیگری در مشاغل مختلفی از تولید، فیلمبرداری و خدمات ظهور در سینما و تلویزیون فعالیت داشته است. او مدتی بود که در خارج از کشور زندگی می کرد.


شروع قبل انقلاب
 فعالیت خود را بعنوان بازیگر قبل از انقلاب در سال 1352 با فیلم تنگنا به صورت حرفه ای شروع کرد سپس در دهه شصت در کارهای متعدد عروسی تلویزیونی بعنوان کارگردان و عروسک گردان ظاهر شد.
از مهشور ترین کارهای وی می توان به کارگردانی سری سوم مجموعه نمایشی چاق و لاغر در سال 1367 اشاره کرد.


آثار مشهور دیگر
 از کارهای مشهور دیگر او می‌ توان به به فیلم‌ های سینمایی بوی پیراهن یوسف سال 74 و سریال‌ های آئینه در سال 64، مدرس سال 65 و این خانه دور است در سال 1370 اشاره کرد.مدرسه بازیگری
 بعد از مجموعه این خانه دور است در سال 1370 با امین تارخ تصمیم گرفتیم که مدرسه بازیگری تاسیس کنیم و اولین آموزشگاه مستقل بازیگری را راه انداختیم. خیلی از بازیگرهای معروف امروز در همان آموزشگاه دوره گذراندند، مثل مهتاب کرامتی، رامین راستاد و …


مهاجرت به امارات
 بعد از گذشت پنج سال از تاسیس آموزشگاه به کشور امارات رفتم از آن به بعد دیگر جلوی دوربین نرفتم اما در زمینه کارهای سینمایی و تولیدات در این عرصه در پشت صحنه فعالیت هایی داشتم. حسن زارعی در سال 96 با سریال دیوار به دیوار به تلویزیون بازگشت.


تحصیلات و دوره
 من سال ۵۶ برای تحصیل به تهران آمدم و در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران به تحصیل مشغول شدم و بیشترین تاثیر را از هنرمند ارزشمند و بادانشی مثل استاد حمید سمندریان گرفتم.