حامد محمدی

حامد محمدی

تاریخ تولد:

1 فروردین 1358

زاده:

تهران

زندگینامه:

حامد محمدی متولد 1358 در تهران، نویسنده، کارگردان و جانشین تهیه سینما و تلویزیون است. از مهم‌ترین آثار حامد محمدی می‌توان به فعالیت در فیلم حوض نقاشی، فیلم طلا و مس و فیلم اکسیدان اشاره کرد.

حامد محمدی کار حرفه‌ای خود را از سینما آغاز کرد و سال 1388 در فیلم طلا و مس به کارگردانی همایون اسعدیان به عنوان نویسنده فعالیت داشته است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند فیلم حوض نقاشی، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای حامد محمدی محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون بهروز شعیبی، نگار جواهریان، سحر دولتشاهی و رضا رادمنش را تجربه کرد.

حامد محمدی در سال 1391 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در تولید اثر مهمی حضور داشته است. اثر مهم حامد محمدی در این سال، فعالیت در فیلم حوض نقاشی به کارگردانی مازیار میری محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی حامد محمدی فعالیت در فیلم حوض نقاشی بوده است. حامد محمدی سال 1391 فیلم حوض نقاشی به عنوان نویسنده فعالیت داشته است که توانست با مهارتش، جای خود را میان اهالی فضای سینما مطرح کند. حامد محمدی توانست با فعالیت در فیلم حوض نقاشی تجربه حرفه‌ای موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگران بزرگ و باتجربه‌ای نظیر سید شهاب حسینی، نگار جواهریان، فرشته صدرعرفایی و سیامک احصایی توانست سطح کاری او را متحول کند.

با اینکه حامد محمدی را بیشتر بعنوان نویسنده می‌شناسیم، اما در حرفه‌های دیگر نیز فعال بوده است. حامد محمدی علاوه‌بر نویسنده به‌عنوان کارگردان، جانشین تهیه و بازیگر نیز در سینما و تلویزیون فعالیت داشته است. مهم‌ترین آثار حامد محمدی در حرفه‌ی کارگردان، فیلم چهار انگشت، فیلم اکسیدان، سریال زعفرانی و فیلم فرشته‌ها با هم می‌آیند است. مهم‌ترین اثر حامد محمدی در حرفه‌ی جانشین تهیه، فیلم مارمولک است. مهم‌ترین اثر حامد محمدی در حرفه‌ی بازیگر، فیلم آن سوی مه است.

حامد محمدی سال 1388 برای فیلم طلا و مس به کارگردانی همایون اسعدیان توانست در 28مین دوره جشنواره فیلم فجر در بخش سودای سیمرغ برای جایزه سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه نامزد شود.

یکی از ویژگی‌های حرفه‌ای بیوگرافی حامد محمدی آن هست که در مدت زمان فعالیت خود، هم در تلویزیون و هم در سینما حضور داشته است. حامد محمدی را باید بیشتر نویسنده سینما بدانیم چرا که 83% آثار وی سینمایی و 17% آثارش تلویزیونی است. در واقع حامد محمدی از مجموع 6 اثری که در کارنامه دارد، در 5 اثر در سینما با نام‌های فیلم چهار انگشت، فیلم اکسیدان، فیلم فرشته‌ها با هم می‌آیند، فیلم حوض نقاشی و فیلم طلا و مس فعالیت داشته و در 1 اثر در تلویزیون با نام سریال زعفرانی فعالیت داشته است.

خبرهای مرتبط

آخرین تصمیمات برای اکران نوروز ۹۸  فقط ۳ فیلم کمدی اکران می‌شود

سخنگوی شورای عالی اکران با اعلام نامزدهای نهایی اکران نوروز ۹۸، از فعالیت گروه آزاد اکران در سینماها از خردادماه ۹۸ خبر داد.

دو فیلم دیگر به گزینه‌های اکران نوروزی اضافه شدند

دو فیلم سینمایی «پیشونی سفید ۳» به کارگردانی سیدجواد هاشمی و «زهر مار» به کارگردانی سیدجواد رضویان هم به گزینه‌های اکران نوروزی اضافه شدند.

۷ فیلم اکران نوروز مشخص شدند

سینماپرس: در جلسه امروز شورای صنفی نمایش ۷ فیلم اکران نوروز سال ۱۳۹۸ اعلام شد. در حالی که معاون نظارت و ارزشیابی سینما از اولویت فیلم های حاضر در جشنواره فیلم فجر برای اکران نوروزی خبر داده بود، حضور پررنگ فیلم هایی که در جشنواره حضور نداشتند در بین اسامی اکران‌های نوروزی، به وضوح ناکارآمدی برخی مدیران سینمایی را هویدا می کند!