بهنام تشکر

بهنام تشکر

تاریخ تولد:

4 بهمن 1355

زاده:

بندرانزلی

زندگینامه:

بهنام تشکر متولد 4 بهمن 1355 در شهر بندر انزلی است.


بهنام تشکر از خانواده‌ ای ترک زبان و بواسطه شغل پدرش در شهر بندر انزلی بدنیا امد و دوران نوجوانی خود را آنجا سپری کرد در سال ۱۳۷۵ وقتی 20 ساله بود همراه با خانواده اش از بندر انزلی به ساری مهاجرت کرد و از همان سال فعالیت تئاتری خود را در ساری با بازی در نمایش کمدی میرزا فرفره آغاز کرد.

فوتبالیست و دوبلر
 

تشکردر دوران نوجوانی فوتبالیست بود و چندین سال بعنوان هافبک راست تیم نوجوانان باشگاه ملوان بندر انزلی بازی کرد اما در نهیت بخاطر علاقه خود به بازیگری این حرفه رو کنار گذاشت.

 

بهنام تشکر لیسانس اقتصاد از دانشگاه فیروزکوه دارد است و مدتی نیز کار دوبله انجام داده است او در حال حاضر نیز کارهای دوبله انجام میدهد که میتوان به دوبلری او در انیمیشن عصر یخبندان نیز اشاره کرد.

ازدواج با خواهر فردوسی پور !؟
 

بهنام تشکر در سال 1385 با ایدا یزدانی ازدواج کرد.

 

این زوج صاحب یک فرزند پسر بنام کاوه هستند – شباهت همسر وی به عادل فردوسی پور مدت ها شایعه ازدواج تشکر با خواهر عادل فردوسی پور را در فضای رسانه ای کشور به راه انداخت، بهنام تشکر دوبرادر هنرمند دیگری هم دارد، بهروز تشکر مجری برنامه به خانه بر میگردیم شبکه تهران و بهرام کارگردان فعال در حوزه تئاتر میباشد.

مهجرت به آمریکا و انگلیس ؟
 

بهنام تشکر چندین سال در آمریکا و انگلیس زندگی کرده است که مدتی شایئه مهاجرت دائم او به آمریکا شنیده میشد که در مهر ماه 94 بعد از بازگشت اش تکذیب کرد.

 

او علاوه بر بازیگری عکاسی و نمایش نامه خانی هم میکند می گوید بالغ بر 200 نمایش نامه خوانی شرکت داشته است و 300 عکس کلاسیک با دوربین حرفه ای در آمریکا گرفته و بخاطر احترامی که برای عکاسان ایرانی قائل است هرگز راضی به زدن نمایشگاه نشده است.

جوایز و افتخارات
 

● دریافت سیمرغ بلورین سال 91 در جشنواره فیلم فجر
● بهترین بازیگر مرد سال 1393 و دریافت تندیس طلایی

 

زوج هنری
 

در ضمن بهنام تشکر با هومن برق نورد در چند سال اخیر با حضور در چند مجموعه تلویزیونی کمدی بعنوان زوج های هنری مشهور شدند و به طن میتوان گفت لورا و هاردی ایرانی هستند.