بهناز جعفری

بهناز جعفری

تاریخ تولد:

25 مرداد 1353

زاده:

تهران

زندگینامه:

بهناز جعفری متولد 25 مرداد 1353 در تهران، بازیگر است.
فارغ التحصیل لیسانس ادبیات نمایشی از دانشگاه آزاد می باشد از جمله بازیگرانی است که سیمرغ برنده شده، مبتلا به بیماری MS است و می خواهد گیاهخوار شود.


دوره های بازیگری
 کلاس های بازیگری را در مدرسه هنر و ادبیات کودک و نوجوانان زیر نظر گلاب آدینه، رویا تیموریان و سپاه منصور در دوران دبیرستان گذرانده است. سال 72 در 19 سالگی با تئاتر سلطان مار گلاب آدینه فعالیت هنری اش در تئاتر آغاز شد.

 ورود حرفه به بازیگری
 در کلاس های بازیگری بود که توسط رخشان بنی اعتماد برای فیلم روسری آبی انتخاب شد، بنابراین در سال 1373 با ایفای نقش کوتاه در این فیلم وارد عرصه جدی هنر شد. سال 1376 بعنوان بازیگر در نمایش های رادیویی نیز شروع به فعالیت کرد.


شهرت + سیمرغ
 در سال 1380 بازی کوتاه او در فیلم خانه ای روی آب به کارگردانی بهمن فرمان آرا در بیستمین جشنواره فجر، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مکمل را برای وی به ارمغان آورد. او با این جایزه به شهرت رسید.

 بیماری بهناز جعفری
 در اسفند سال 93 متوجه علائم بیماری در سیستم اعصاب و گردنم شدم، و تحت نظر دکتر مغز و اعصاب فهمیدم که مبتلا به بیماری ام اس شدم. من هیچ گاردی در برابر ام اس نگرفتم، واکنش عجیب و غریبی نداشتم که بگویم ای داد، ای هوار، آن را پذیرفتم و برای درمان اقدام کردم.


علاقه به نقش منفی
 من گوشه ای از وجودم تا سیم لخت دارم که بعضی مواقع روی هم می افتد و اتصالی می کند، ان وقت شخصیتی سرتق دارم، خودم همیش از نقش های خاص منفی لذت برده ام. چون جای کار دارد و به راحتی نمی توان از پس آن برآمد.

 ازدواج نمی کنم
من ازدواج نکردم، چون اگر بخواهم زندگی مشترک داشته باشم باید بازیگری را بگذارم کنار و هرگز این کار رو نخواهم کرد، بنابراین هیچ وقت به ازدواج فکر نمی کنم.


جراحی زیبایی
 هیچ گونه جنگ و مبارزه ای با چین و چروک ها ندارم. سعی میکنم با طراوت و جوان باشم، دوست دارم آینده هم یک پیر بامزه و خوب و دوست داشتنی شوم، برایم مهم است پوست متناسب و دندان سالم داشته باشم. اما علاقه ای به جراحی های زیبایی ندارم.

نتوانستم گیاهخوار شوم
 عزمم را جزم کردم خام گیاهخوار باشم، واقعا خیلی سخت بود و کل روش زندگی ام عوض شد، تهیه غذای این نوع رژیم سخت و زمان بر بود که متاسفانه نتوانستم ادامه دهم.

خبرهای مرتبط

«سوم آذرشهر» اولین بار در بنیاد سینمایی فارابی نمایش داده شد

اولین نمایش خصوصی «سوم آذرشهر» به کارگردانی کامبیز صفاری با حضور مهمانان خارجی در بنیاد سینمایی فارابی و سالن ۵ سینمای چهارسو نمایش داده شد.

جوایز جشنواره «فیلم‌های ایرانی استرالیا» به برگزیدگان اهدا شد

مراسم اهدای جوایز هشتمین جشنواره فیلم‌های ایرانی استرالیا شب گذشته در باغ سفارت استرالیا در تهران برگزار شد.