برزو نیک نژاد

برزو نیک نژاد

تاریخ تولد:

زاده:

گرگان

زندگینامه:

برزو نیک‌نژاد، کارگردان و نویسنده تلویزیون و سینما است. از مهم‌ترین آثار برزو نیک‌نژاد می‌توان به فعالیت در سریال دودکش، فیلم زاپاس و سریال روزهای بد به در اشاره کرد.

برزو نیک‌نژاد کار حرفه‌ای خود را از سینما آغاز کرد و سال 1387 در فیلم کلبه به کارگردانی جواد افشار به عنوان نویسنده فعالیت داشته است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند سریال دودکش، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای برزو نیک‌نژاد محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون کامبیز دیرباز، احمد مهران‌فر، بهاره افشاری و سحر ریحانی را تجربه کرد.

برزو نیک‌نژاد در سال 1392 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در تولید آثار مهمی حضور داشته است. او در این سال در 2 فیلم و سریال مهم سینما و تلویزیون حضور داشت و خود را به جامعه هنرمندان معرفی کرد. آثار مهم برزو نیک‌نژاد در این سال، فعالیت در فیلم ناخواسته به کارگردانی برزو نیک‌نژاد و فعالیت در سریال دودکش به عنوان نویسنده محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی برزو نیک‌نژاد فعالیت در سریال دودکش بوده است. برزو نیک‌نژاد سال 1392 سریال دودکش به عنوان نویسنده فعالیت داشته است که توانست با مهارتش، جای خود را میان اهالی فضای تلویزیون مطرح کند. برزو نیک‌نژاد توانست با فعالیت در سریال دودکش تجربه حرفه‌ای موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگران بزرگ و باتجربه‌ای نظیر هومن برق‌نورد، بهنام تشکر، امیرحسین رستمی و سیما تیرانداز توانست سطح کاری او را متحول کند.

برزو نیک‌نژاد علاوه‌بر سریال دودکش، سال 1394 در فیلم زاپاس نیز فعالیت داشته است. برزو نیک‌نژاد این‌بار با هنرمندانی چون امیر جعفری، ریما رامین‌فر، جواد عزتی و احمد مهران‌فر همکاری داشت.

با اینکه برزو نیک‌نژاد را بیشتر بعنوان نویسنده می‌شناسیم، اما در حرفه‌های دیگر نیز فعال بوده است. برزو نیک‌نژاد علاوه‌بر نویسنده به‌عنوان کارگردان، دستیاراول کارگردان، دستیار کارگردان و برنامه‌ریزی نیز در سینما و تلویزیون فعالیت داشته است. مهم‌ترین آثار برزو نیک‌نژاد در حرفه‌ی کارگردان، فیلم لونه زنبور، سریال ساخت ایران 2، سریال پنچری، سریال قرعه، فیلم زاپاس، سریال دردسرهای عظیم 2، سریال دردسرهای عظیم و فیلم ناخواسته است. مهم‌ترین آثار برزو نیک‌نژاد در حرفه‌ی دستیاراول کارگردان، سریال دودکش، سریال دیوار و سریال تا ثریا است. مهم‌ترین اثر برزو نیک‌نژاد در حرفه‌ی دستیار کارگردان، سریال سی امین روز است. مهم‌ترین اثر برزو نیک‌نژاد در حرفه‌ی برنامه‌ریزی، سریال دیوار است.

برزو نیک‌نژاد سال 1392 برای فیلم ناخواسته توانست در 32مین دوره جشنواره فیلم فجر در بخش نگاه نو بهترین کارگردانی نامزد شود.

یکی از ویژگی‌های حرفه‌ای بیوگرافی برزو نیک‌نژاد آن هست که در مدت زمان فعالیت خود، هم در تلویزیون و هم در سینما حضور داشته است. برزو نیک‌نژاد را باید هم نویسنده سینما و هم نویسنده تلویزیون بدانیم چرا که 50% آثار وی سینمایی و 50% آثارش تلویزیونی است. در واقع برزو نیک‌نژاد از مجموع 8 اثری که در کارنامه دارد، در 4 اثر در سینما با نام‌های فیلم زاپاس، فیلم ناخواسته، فیلم پیتزا مخلوط و فیلم کلبه فعالیت داشته و در 4 اثر در تلویزیون با نام‌های سریال پنچری، سریال روزهای بد به در، سریال دودکش و سریال روزهای زیبا فعالیت داشته است.

خبرهای مرتبط

جواد عزتی و ستاره پسیانی به فیلم «دوزیست» اضافه شدند

ستاره پسیانی و جواد عزتی به عنوان اولین بازیگران فیلم سینمایی «دوزیست» به کارگردانی برزو نیک نژاد معرفی شدند.

هادی حجازی فر به فیلم «دوزیست» اضافه شد

هادی حجازی فر به فیلم سینمایی «دوزیست» اضافه شد و به این ترتیب فیلمبرداری این فیلم سینمایی آغاز خواهد شد.