برزو ارجمند

برزو ارجمند

تاریخ تولد:

8 فروردین 1354

زاده:

مشهد

زندگینامه:

برزو ارجمند متولد 8 فروردین 1354 در مشهد، بازیگر است.

فارغ التحصیل لیسانس بازیگری از دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد تهران است در محله احمدآباد مشهد بدنیا آمده، بجز بازیگری خوانندگی می کند و یک خواهر دارد.

خانواده ارجمند
 

پدرش مرحوم انوشیروان ارجمند بازیگر با سابقه و مشهور بود، تنها خواهرش بهار ارجمند نیز بازیگر است، داریوش ارجمند عموی وی نیز بازیگر شناخته شده می باشد. پسر عمویش امیریل ارجمند و همسرش یاسمینا باهر هردو از بازیگران جدید تلویزیون و سینما می باشند و  همچنین خانوم پارمیس زند همسرش نیز طراح گریم است.

 

ماجرای بازیگر شدنم
 

تا دوم دبیرستان دوست داشتن موزیسین بشوم. یک روز با بچه های مدرسه رفتیم سینما و فیلم دندان مار مسعود کیمیایی رو دیدم، خیلی لذت بردم و تصمیم گرفتم بازیگر شوم.

از اولین فیلم و سریال + شهرت
 

بازی در سینما را از سال 1379 وقتی 25 ساله بود با فیلم سفر سرخ آغاز کرد. با مجموعه زیر چتر خورشید نیز در سال 1373 وارد قاب تلویزیون شد اما شاید بتوان شروع شهرت وی را از سریال زیر آسمان شهر از سال 1380 ذکر کرد.

 

ازدواج و فرزند
 

برزو ارجمند با پارمیس زند ازدواج کرده است.
این زوج در سال 92 صاحب یک فرزند پسر بنام جانیار شدند که او هم مثل دیگر فرزندان چهره ها در خارج از کشور بدنیا آمده است.

ماجرای آشنایی با همسر
 

من و پارمیس هم دانشكده‌ ای بودیم پارمیس گریم و طراحی صحنه كار می‌ كرد و من هم بازی می‌ كردم و همکاری کاری بین هم داشتیم. مدتی بعد پارمیس از ایران رفت، وقتی برای یک سفر كوتاه یک  ماهه به ایران برگشت، با دوستان دانشكده جمع شدیم كه به دیدنش برویم.
وقتی به دیدنش رفتیم بعد از نیم ساعت خیلی فی‌ البداهه به نظرم رسید كه می‌ تواند همسر مناسبی برایم باشد، پرسیدم با من ازدواج می‌كنی ؟ خندید و گفت : شوخی میكنی، بعد كمی فكر كرد و گفت : آره !

 

خوانندگی
 

غریبه آشنا اولین آلبوم برزو ارجمند بود که چند سال پیش با ترانه هایی از چند خواننده و آهنگساز منتشر شد، او در چند سریال نیز تیتراژ خوانی کرده است و چندین تک آهنگ نیز بیرون داده است.

تصمیمات دلی در زندگی
 

من در زندگی‌ ام خیلی با دلم تصمیم می‌ گیرم خیلی بیشتر از آنكه بخواهم عقلانی فكر كنم، این را هم قبول دارم كه هیچ كس از آن اندازه‌ ای كه من می‌ توانم از زندگی لذت ببرم لذت نمی‌ برد.

خبرهای مرتبط

خشایار الوند درگذشت

خشایار الوند، فیلمنامه‌نویس سریال‌های تلویزیونی که آثار طنز زیادی را به نگارش درآورد ، بر اثر سکته قلبی درگذشت.

«خشایار الوند» به منزلگاه ابدی بدرقه شد مردی که همه وجودش را برای شاد

به گزارش سینماپرس، مراسم تشییع پیکر خشایار الوند نویسنده فیلمنامه سریال‌های تلویزیونی چون «قهوه تلخ»، «شب‌های برره» و «پایتخت» صبح امروز ۱۱ اسفندماه با حضور جمعی از هنرمندان در خانه سینما شماره ۲ واقع در وصال آغاز شد.