امیرمهدی ژوله

امیرمهدی ژوله

تاریخ تولد:

27 مرداد 1358

زاده:

تهران

زندگینامه:

امیرمهدی ژوله متولد 27 مرداد 1358 در تهران، فیلم‌نامه‌نویس، بازیگر و روزنامه‌نگار  است.

قبل از بازیگری یک فیلمنامه نویس بسیار خلاق می باشد، روزنامه نگاری را تجربه کرده و حالا یک دختر بنام گندم دارد، مبتلا به یک بیماری تقریبا لاعلاج است، او مصداق یک شبه مشهور شدن می باشد.

شروع فعالیت

یك بار خیلی اتفاقی كسی به من گفت دوست داری بروی و جایی به‌عنوان نویسنده فعالیت كنی ؟ در واقع محل مورد نظر هفته‌ نامه تماشاگران بود، اگرچه بلد نبودم بنویسم اما چون خواننده تماشاگران بودم، رفتم. این اتفاق حدود سال 81 – 80 رخ داد.

طنز ورزشی و مجله چلچراغ

با طنز ورزشی شروع كردم و چند سال در جاهایی مانند جهان فوتبال و ایران ورزشی ادامه دادم تا رسیدم به هفته‌ نامه چلچراغ، آنجا هم یك طنز ورزشی را نوشتم كه جام‌جهانی را از نگاه یك بچه روایت می‌‌كرد، آن بچه كاراكترش بسیار محبوب شد و یادداشت‌ های  كودك فهیم  جزو پرطرفدارترین ستون‌ های آن هفته‌ نامه شد.

ازدواج

امیرمهدی متاهل است و صاحب فرزند دختری بنام گندم است.

ماجرای حضور در خندوانه

پوپك مظفری كه دستیار كارهای مدیری است او را بعنوان یک فرد موفق در مبارزه با بیماری ام اس به رامبد جوان جهت حضور در خندوانه معرفی میکند، همین ماجرا و اجرای استند آپ وی در مورد این بیماری باعث شد از او  برای حضور در لیگ استندآپ کمدین یا همان خنداننده برتر خندوانه دعوت شد. او در این مسابقه توانسط بصورت مشترک با مهران مدیری اول شود.

کارهای معروف

● پاورچین
● نقطه چین
● کمربندها را ببندیم
● زندگی به شرط چاقو
● شب‌های برره
● باغ مظفر (۱۳۸۵)
● گنج مظفر (۱۳۸۶)
● مرد هزار چهره (۱۳۸۷)
● مرد دوهزار چهره (۱۳۸۸)
● قهوه تلخ (۱۳۸۹–۹۱)
● ویلای من (۱۳۹۱–۹۲)
● شوخی کردم (۱۳۹۲)
● در حاشیه (۱۳۹۳)
● عطسه (۱۳۹۴)
● در حاشیه ۲ (۱۳۹۴)
● دورهمی (۱۳۹۵)
● تئاتر دوباره اون آهنگ رو بزن سم (۱۳۹۵)

خبرهای مرتبط

«خشایار الوند» به منزلگاه ابدی بدرقه شد مردی که همه وجودش را برای شاد

به گزارش سینماپرس، مراسم تشییع پیکر خشایار الوند نویسنده فیلمنامه سریال‌های تلویزیونی چون «قهوه تلخ»، «شب‌های برره» و «پایتخت» صبح امروز ۱۱ اسفندماه با حضور جمعی از هنرمندان در خانه سینما شماره ۲ واقع در وصال آغاز شد.