امیررضا دلاوری

امیررضا دلاوری

تاریخ تولد:

17 مرداد 1355

زاده:

تهران

زندگینامه:

امیررضا دلاوری متولد 17 مرداد 1355 در تهران، بازیگر است.

دیپلم علوم تجری دارد،پدرش بازنشسته نیروی هوایی و مادرش هم دبیر ریاضی است، دو برادر کوچکتر از خود بنام های احسان و اشکان دارد، علاوه بر بازیگری در زدن سازهای موسیقی تبحر دارد.

شروع فعالیت

بازیگری را در دوران دبیرستان با شرکت در تئاترهای مدرسه شروع کرد.

اواخر ۷۳ توسط یکی از دوستانش به تئاتر شهر معرفی شد تا نمایشی را به اسم العشق به قوت العشقبرای آموزش و پرورش منطقه ۱۰ کار کند اما این نمایش در بازبینی رد شد و به اجرا نرسید.

در سال ۷۴ بود که اولین کار تصویری اش را انجام داد که در واقع یک کلیپ موسیقی ساخته مسعود آب پرور بود و از طریق ایشان به دفاتر دیگر معرفی شد و بالاخره کار خود را با سریال مهر خوبان و ترور شروع کرد.

ازدواج

امیررضا دلاوری با الهام مردادی ازدواج کرده و  یک دختر بنام دیار دارد.

من خواهر نداشتم و دختری در خانه‌ مان نبود، به همین خاطر دوست داشتم فرزندم دختر باشد. فكر می‌ كنم اكثر آقایون دوست دارند دختر داشته باشند و من هم وقتی فهیمدم فرزندمان دختر است خوشحال تر شدم.

موسیقی

امیررضا دلاوری : موسیقی جزو علایق من است، دو سه تا ساز از جمله : تار، سه‌ تار و تمبک می‌ زنم و گاهی آواز سنتی می‌ خوانم حتی پیشنهاد برگزاری کنسرت هم داشتم.

جوایز و افتخارات

دریافت جایزه اول بازیگری برای نمایش شب مهتابی از جشنواره دفاع مقدس و دریافت دیپلم افتخار برای نمایش خیابان  فجر علاوه بر اینها سه کلیپ موسیقی به نام‌ه ای مثنوی شهادت، مسافر و کاری از مجید اخشابی دارد که به خاطرش جایزه گرفت.