افشین هاشمی

افشین هاشمی

تاریخ تولد:

20 مهر 1354

زاده:

تهران

زندگینامه:

افشین هاشمی متولد 20 مهر 1354 در تهران، بازیگر، نویسنده و کارگردان است.

فارغ التجصیل لیسانس مهندسی شیمی از دانشگاه آبادان و فوق لیسانس کارگردانی است، بجز بازی، نویسندگی می کند، کارگردان تئاتر و نوازنده چیره دست می باشد.

شروع با تدارکات

فعالیت خود را از سال 72 وقتی 18 ساله بود به عنوان تدارکاتچی که غذای گروه بازیگران را که اجرا داشتند را از یک محل برای محل دیگر برایشان می آورد شروع کرد.

از منشی گری تا بازی

مدتی بعد از فعالیت در تدارکات، منشی گری صحنه را هم بر عهده گرفت و با تجربه ای که در مدت کوتاهی به دست آورده بود در سال 73 خودش نمایشی را به صحنه برد.

افتخارات

سال 75 وقتی 21 ساله بودم ک تئاتر در جشنواره آتشکار و سال 76 تئاتری را در جشنواره دانشجویی اجرا کردم و برای هرکدامشان جایزه هم گرفتم. اولین اجرای رسمی و عمومی ام سال 79 بود.

کلاس بازیگری نرفتم

زمانی برای کلاس های امین تارخ و سمندریان ثبت نام کردم اما پولم به شهریه آنها نرسید، سپس به صورت آکادمیک از طریق دانشگاه هنر کارگردانی خواندم.

نویسندگی

من یک بازیگرم. نویسندگی ام از بازیگری ام می آید. من جای شخصیت هایم بازی می کنم. اما بعدتر نویسندگی به بازیگری ام کمک کرد و فیلمنامه نویس هم شدم.

نوازندگی

افشین هاشمی علاوه بر عرصه بازیگری در موسیقی نیز دستی بر اتش دارد، از سال 1368 وقتیی 14 ساله بود نوازندگی کمانچه را پیش سعید فرج پوری شروع کرد.

کنسرت تا افتخارات

آقای بازیگر بعنوان نوازنده کمانچه تا همین چند سال پیش در کنسرت های زیادی حضور داشت، او یکی از چهرهای مطرح تئاتر است که جوایز زیادی را گرفته است.

خبرهای مرتبط

«مسخره باز»، «ماجرای نیمروز: رد خون» و «درخونگاه» پروانه نمایش گرفتند

شورای پروانه نمایش فیلم های سینمایی برای هفت فیلم مجوز نمایش صادر کرد.

اکران فیلم سینمایی «صدای آهسته»

«صدای آهسته» دومین فیلمِ افشین هاشمی پس از «خسته نباشید!» است، که پیش از فیلم‌های «گذر موقت»، «خاله قورباغه» و «خداحافظ دختر شیرازی» ساخته شده و اکنون پس از سه سال فرصتِ اکران پیدا کرده است.