اشپیتیم آرفی

اشپیتیم آرفی

تاریخ تولد:

13 اردیبهشت 1358

زاده:

یوگسلاوی

زندگینامه:

اشپیتیم آرفی متولد 13 اردیبهشت 1358 در یوگسلاوی، بازیگر است.

فارغ التحصیل مدرسه ورزشی کارل بوش ژیمناستیک در لودویگس هافن آلمان می باشد، بعنوان بازیکن فوتبال وارد ایران شد و حالا اینجا زندگی می کند و بازیگر است.

شروع فوتبال

آرفی فوتبال حرفه ای خود را از سال 80 وقتی 22 ساله بود با تیم فوتبال MSV لودویگشافن شروع کرد و تا سال 1387 در آلمان بعنوان پست مهاجم بازی کرد.

ورود به ایران تا بازنشستگی

اشپیتیم آرفی در خرداد سال 87 بعنوان مهاجم به باشگاه پیام مشهد در لیگ دسته اول ایران پیوست و بعد از یک فصل به پرسپولیس آمد و دو سال در این تیم بازی کرد.
مقصد بعدی او تراکتور سازی تبریز یک فصل و سپس ابومسلم بود، او در سال 94 وقتی 36 ساله بود بدلیل عدم تمایل تیمی برای جذب وی از فوتبال بازنشسته شد.

آشنایی با زبان فارسی

زمانی که به ایران آمدم، در پیام مشهد که بازی می‌ کردم؛ از کل تیم فقط یک نفر به زبان انگلیسی مسلط بود راهی جز اینکه خودم فارسی یاد بگیرم نداشتم خانه یکی از دوستانم می‌ رفتم و از او سوال می‌ کردم و به مرور فارسی یاد گرفتم.

خانواده مسلمان

آرفی از پدر و مادری از آلبانیایی‌ تبارهای مسلمان کوزوو در پریشتینا مرکز این کشور، که در آن زمان در جمهوری صربستان واقع در جمهوری فدرال یوگسلاوی قرار داشت، به دنیا آمده‌ است.

ماجرای شروع بازیگری

دنبال بازیگری نبودم؛ زمستان سال 95  که به ایران آمدم پیشنهاد بازی در فیلم آواره به من داده شد و با علیرضا نیکبخت همبازی بودم بعد از فیلم سینمایی؛ سریال دیوار به دیوار سامان مقدم پيشنهاد شد که در آن بازی کردم.
او سپس تجربه حضور در سریال لژیونر، سریال خانه ما را هم کسب کرد و حالا در دیوار به دیوار 2 هم ایفای نقش کرده است.

زندگی و شغل دوم

به خاطر بازیگری مدتی است در تهران زندگی می کند البته او مدتی هم در اصفهان زندگی کرده است، در آلمان یک شرکت بیمه دارد و اینطور زندگی‌ اش را می گذراند البته کار مدلینگ را هم می کتد.

ازدواج

اشپیتیم آرفی یکبار در آلمان ازدواج کرده و صاحب یک دختر و یک پسر شده است، اما زندگی اش به طلاق ختم شده و گفته می شود در یک رابطه با دختر ایرانی است و تصمیم به ازدواج دارد.

خبرهای مرتبط

مراحل فنی ما همه با هم هستیم ادامه دارد (آماده‌سازی جلوه‌های بصری)

کمال تبریزی کارگردان فیلم سینمایی «ما همه با هم هستیم» از آخرین وضعیت تولید این اثر صحبت کرد.