آناهیتا افشار

آناهیتا افشار

تاریخ تولد:

7 مرداد 1365

زاده:

تهران

زندگینامه:

آناهیتا افشار متولد 7 مرداد 1365 در تهران، بازیگر است. فارغ التحصیل لیسانس رشته نقاشی است، از دهه 80 فعالیت خود را شروع کرد، بسیار کم کار است، و در سال 96 با سریال سابه بان پس از مدت ها به تلویزیون باز میگردد.

شروع فعالیت

آناهیتا افشار فعالیت خود را از سن 9 سالگی با تئاتر شروع کرد، اولین بار در سال 1382 با سریال متهم گریخت بکارگردانی رضا عطاران وارد قاب تلویزیون شد.

شهرت

چهره او با بازی در سریال رمضانی مدینه سال 93 شبکه یک در کنار بازیگرانی چون شبنم مقدمی، پریوش نظریه، مهرداد صدیقیان و … دیده شد و به شناخته تر شدن وی کمک کرد.

 گریم اورتودنسی

روز اول سریال مدینه به من گفتند قرار است فقط یک سیم اورتودنسی روی دندان‌هایم قرار بگیرد اما در هنگام اجرا متوجه شدم که قالب کاملی است که دندان‌های مرا کاملا می‌گرفت و حتی شکل فک و دهان من را دفرمه کرده بود طوری‌ که کسی مرا نمی‌ شناخت. بعداز بازی در این سریال بسیاری مرا نشاختند.

سختی کار

در تلویزیون نماد ناراحتی این است که حتما گریه کنیم و گریه هم حتما باید همراه با اشک باشد. همین امر باعث شده من هر روز قرص مسکن بخورم درحالیکه در سینما می‌ توانم گریه نکنم و با بغض دیالوگم را بگویم.

تلویزیون یا سینما

در تلویزیون بیشتر فقط چهره بازیگر به شکل بسته دیده می‌شود و من به عنوان بازیگر زیاد قدرت مانور ندارم در سینما نوع آزادی عمل و دیالوگ گفتن بسیار بیشتر از تلویزیون است.

ازدواج

آناهیتا افشار هنوز ازدواج نکرده و مجرد می باشد.

از جمله تجربه ها

از جمله همکاری های هنری او بازی در فیلم‌ های برف روی کاج‌ ها از پیمان معادی و زندگی با چشمان بسته رسول صدر عاملی و آخرین فعالیت وی در سینما فیلم اتمسفر سال 95 و سریال سایه بان در سال 96 برای تلویزیون است.