آتیلا پسیانی

آتیلا پسیانی

تاریخ تولد:

10 اردیبهشت 1336

زاده:

تهران

زندگینامه:

آتیلا پسیانی متولد ١٠ ارديبهشت ۱۳۳۶ در تهران، بازیگر سینما و تلویزیون است.

فارغ التحصیل لیسانس کارگردانی و بازیگری تئاتر از دانشگاه تهران در سال 1361 است، وی فرزند مرحوم جمیله شیخی زنجانی از بازیگران زن قبل از انقلاب است.

 تشویق خانواده تا استخدام

از دوران کودکی به تشویق پدر و مادر هنرمند و فرهنگ دوستش در نمایش های مدرسه بازی می کرد به دبیرستان که رسید در جلسات انجمن های ادبی و اجرای نمایش شرکت می کرد.

او نزد استادان تئاتر به آموختن و تمرین تئاتر پرداخت و به استخدام رسمی اداره تئاتر زمان پهلوی درآمد.

اولین حضور

وی در ابتدا با نقش‌ آفرینی در مجموعه تلویزیونی محله برو بیا ظاهر شد و در سال 1362 با بازی در فیلم مرگ سفید وارد سینما شد.

ازدواج و خانواده هنرمند

آتیلا پسیانی با فاطمه نقوی بازیگر ازدواج کرده و یک خانواده 4 نفری هنرمند دارد، دخترش ستاره از بازیگران سینما و تلویزیون و پسرش خسرو نیز از بازیگران تئاتر می باشد.

تلاش برای آرزوها

توانايي اين را دارد كه خوشی های زيادی را با هر چيز دم‌ دستی ايجاد كند.

اگر آرزويی داشته باشد برای به دست آوردن آن به طور باور نكردنی ای سعي و تلاش می كند و به محض اينكه آن را  به دست بياورد دنبال آرزويی جديد می رود.

شغل و کم کاری

من حرفه دیگری هم دارم، می‌ دانی طراحی داخلی هم می‌ کنم و بخشی از نیاز‌های مادی‌ ام از آن راه تأمین می‌ شود بنابراین لازم نیست هر نقشی را بپذیرم.

فعالیت های صنفی

چهار دوره عضو هیأت‌ مدیره خانه تئاتر بوده‌ ام؛ چند دوره هم عضو شورای مرکزی انجمن بازیگران خانه سینما. بنابراین همواره در فعالیت‌ های صنفی بوده‌ ام.

سفیر انجمن خیریه

انجمن خیریه حامیان کودکان نقص ایمنی قصد دارد در هفته جهانی نقص ایمنی آتیلا پسیانی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون را به عنوان سفیر این انجمن معرفی کند.

سخنوری لایق

اعتماد به‌ نفس بسيار و شخصيتی كاملا غيرمتعصب دارد.

سخنوری لايق و رويايی است، چشم‌ انداز شخصيتش از موفقيت و پيشرفتش مهم‌ ترين محرک او در كارهايش است از آنجا كه فردی بيقرار است، تغييرات اساسی در كار و زندگي شخصي او پی درپی به وجود می آيد.

خبرهای مرتبط

«سوم آذرشهر» اولین بار در بنیاد سینمایی فارابی نمایش داده شد

اولین نمایش خصوصی «سوم آذرشهر» به کارگردانی کامبیز صفاری با حضور مهمانان خارجی در بنیاد سینمایی فارابی و سالن ۵ سینمای چهارسو نمایش داده شد.