میلیونر میامی

میلیونر میامی

  • کارگردان:
  • مصطفی‌ احمدی
  • مدت زمان:
  • 100 دقیقه
  • محصول:
  • ایران - 1397
  • ژانر:
  • کمدی

خلاصه داستان: دربارهٔ 4 نفر است که میخواهند از راهی یک میلیون دلار را به جیب بزنند اما همیشه یکی از آن‌ها خراب‌کاری می‌کند.

داستان کلی:

میلیونر میامی فیلمی سینمایی است به کارگردانی مصطفی احمدی و تهیه‌کنندگی سعید ملکان که در سال ۱۳۹۵ ساخته شده است.

فیلم میلیونر میامی پوستر و تریلرها و حتی اسمی دارد که ناخودآگاه بیننده را به سمت کمدی سخیف می‌کشاند. اما همانطور که گفتم دیدن یک سری نام آشنا و قوی در بدنه سینمای کشور، کمی این حس را در مخاطب از بین می‌برد. کارگردان فیلم پیش از آن اثری با نام «نزدیک‌تر» را روانه اکران کرده بود که در آن به معضل اجتماعی چون اعتیاد پرداخته بود و یک درام اجتماعی نه‌چندان قوی را به تصویر کشیده بود. مصطفی احمدی اما این بار با عوض کردن سینمای خود، سری به سینمای کمدی زده و البته کمدی خاصی را انتخاب کرده است. جنس کمدی فیلم میلیونر میامی بسیار شبیه به آثار طنز گروتسک بوده و ته مایه کمدی سیاه را درون خود دارد.

داستان و لحن فیلم میلیونر میامی به شدت تداعی کننده آثار برخی فیلم‌های برادران کوئن است که در آن هم از تعدد کاراکتر خبری هست و هم اینکه روایت در عین ساده بودن، پیچیدگی‌هایی دارد که چندان منطقی نیست و کمی تا قسمتی حالتی فانتزی به داستان دست می‌دهد. میلیونر میامی با الگوبرداری از سینمای کوئن‌ها و چند اثر مشهور سینمایی دیگر هالیوودی در همین ژانر تولید شده و راستش برای اولین بار است که در ایران شاهد فیلمی با چنین حال و هوایی هستیم.

سایر عوامل:

نویسندگان فیلمنامه: مهیار حمیدیان، محمد صادق گلچین عارفی، محمد شهابی، مدیر فیلمبرداری: علی قاضی، مدیر تولید: محمدرضا منصوری، طراح صحنه و لباس: آتوسا قلمفرسایی، طراح چهره پردازی: سعید ملکان، صدابردار: رشید دانشمند، دستیار اول کارگردان و برنامه ریز: سعید کریمی، منشی صحنه: حمیرا نعمت الله، دستیار اول فیلمبردار: آرش رمضانی، دستیار تولید: کیومرث عباسی نوده، جلوه های ویژه میدانی: ایمان کرمیان، جلوه های بصری: وحید قطبی زاده، سرپرست گروه بدلکاری: امیر رضا بدری، مدیر تدارکات: محمد اسماعیل کلبی آبادی، مشاور رسانه ای: بهناز شیربانی

سایر عوامل فیلم

ویدئو پیش نمایش

اطلاعات کلی

تاریخ تولید میزان فروش
1397 1,165,366,000 تومان
فیلم های مشابه