ضربه فنی

ضربه فنی

  • کارگردان:
  • غلامرضا رمضانی
  • مدت زمان:
  • 90 دقیقه
  • محصول:
  • ایران - 1396
  • ژانر:
  • اجتماعی

خلاصه داستان: داستان این فیلم دربارهٔ محمد شاگرد درس‌خوان و خوبی است که یکی از شاگردان مدرسه مزاحم او می‌شود. در این میان محمد با یکی از شاگران مدرسه به نام امیر که ورزشکار است آشنا می‌شود و این آشنایی سرنوشت متفاوتی را برای هر سه نفر آن‌ها به دنبال دارد.

داستان کلی:

ضربه فنی فیلمی به کارگردانی و نویسندگی غلامرضا رمضانی محصول سال ۱۳۹۷ است.

یکی دیگر از آثاری که به تهیه‌کنندگی کانون در سی‌ویکمین جشنواره‌ی فیلم‌های کودک و نوجوان حضور داشت فیلم «ضربه فنی» به کارگردانی غلامرضا رمضانی بود که در مراسم پایانی این جشنواره توانست جوایز متعددی را به خود اختصاص دهد. فیلمی برای نوجوانان که علاوه بر مولفه‌های مورد پسند نوجوان امروز در فضایی ساده موضوع رفاقت و رقابت را در کنار هم به تصویر می‌کشید.

محور اصلی فیلم رفاقت و برتری آن بر رقابت ناسالم است. کارگردان در این فیلم به خوبی و با به‌کار گرفتن عناصر مورد علاقه‌ی نوجوانان امروز در فیلمی اکشن و هیجانی موضوع رفاقت، نزدیک ‌شدن به بچه‌ها، کمک به آن‌ها برای مقابله با ترس‌ها و مشکلات‌شان چه در محله و چه در مدرسه یا خانواده و استقلال پیدا کردن را نشان می‌دهد.

در فیلم «ضربه فنی» به موضوع رقابت، در قالب ورزش تکواندو و تمرین و مسابقه برای این ورزش پرداخته می‌شود. در یکی از اکران‌های این فیلم در روزهای جشنواره‌ی سی‌ویکم فیلم‌های کودک و نوجوان، با جمعی از کودکان و نوجوانانی که همراه با خانواده‌های‌شان در آخرین شب‌های تابستان به سینما آمده بودند به تماشای این فیلم نشستم. صحنه‌های مسابقه و به اصطلاح اکشن فیلم با استقبال نوجوانان حاضر در سالن همراه بود که این استقبال را با تشویق و همراهی با فیلم نشان می‌دادند.

استقبالی که نظر مثبت هیات داوران جشنواره‌ی سی‌ویکم را نیز به خود جلب کرد و در مراسم پایانی جشنواره جوایز متعددی را برای فیلم «ضربه فنی» به همراه داشت. برهمین اساس پروانه زرین داوران کودک و نوجوان برای بهترین فیلم، پروانه زرین مسابقه سینمای ایران به عنوان بهترین فیلم و بهترین فیلم‌نامه‌ی بخش نوجوان، پروانه زرین زنده‌یاد زاون قوکاسیان و تندیس ویژه و لوح قدردانی داوران حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی به این فیلم تعلق گرفت.

سایر عوامل:

نویسنده:غلامرضا رمضانی و میترا تیموریان، مدیرفیلمبرداری: امینی‌تیرانی، صدابردار:بهمن اردلان صدابردار، طراح گریم: محسن دارسنج

سایر عوامل فیلم

ویدئو پیش نمایش

اطلاعات کلی

تاریخ تولید میزان فروش
1396 98,190,000 تومان
فیلم های مشابه