آستیگمات

آستیگمات

  • کارگردان:
  • مجید رضا مصطفوی
  • مدت زمان:
  • 85 دقیقه
  • محصول:
  • ایران - 1396
  • ژانر:
  • اجتماعی

زندگی خانواده‌ای درگیر با مشکلات مالی و روانشناختی را نشان می‌دهد که زوجی به نام مهران و سمیرا آن را تشکیل داده‌اند. این زوج در حال حاضر از خود منزلی ندارد و در خانه مادر مهران، الهه زندگی می‌کنند. کسری پسر این زوج جوان است که در بین هیاهوی دعواهای خانواده و مشکلات ریز و درشت آن بزرگ می‌شود و برخی از این مشکلات را در مدرسه بروز می‌دهد و برخی را در تنهایی خودش.

داستان کلی:

آستیگمات فیلمی به کارگردانی و تهیه‌کنندگی مجیدرضا مصطفوی و نویسندگی پیام کرمی و مجیدرضا مصطفوی محصول سال ۱۳۹۶ است. این فیلم به مسائل بلوغ و نوجوانان می‌پردازد.

فیلم آستیگمات از جمله بازماندگان مهجور جشنواره فجر سال گذشته به حساب می‌آید و از جمله برچسب‌هایی که مانع از حضور این فیلم در آن فستیوال شد، موضوع سیاه نمایی بود. آستیگمات اما درست است که به سیاه نمایی می‌پردازد اما به طرز غریبی نیز واقعیست و از آن غریب‌تر بی‌نقص بودن فیلم است. هنگام تماشای فیلم در جشنواره جهانی فجر، چند منتقد در سالن سینما بودیم و هیچ یک از ما نتوانست ایرادی از فیلم پیدا کند و روی آن تمرکز کند. البته آستیگمات بدون اشکال هم نیست اما نقص‌های آن بسیار ریز و جزیی هستند و در مجموع با اثری کامل روبرو هستیم که در آن تمام عوامل فیلم می‌درخشند.

فیلم را مجیدرضا مصطفوی ساخته و تا پیش از این اثر فیلم «انارهای نارس» از او توانست نظر منتقدین را جلب کند. این کارگردان سینما احتمالا کارنامه درخشانی را از خود رقم خواهد زد و در حال حاضر در کنار چند کارگردان انگشت شمار جوان کشورمان، نسل جدید و موفق سینماگران کشور را رقم زده‌اند. نکته مهم اینجاست که مصطفوی در هر فیلمش به جای یک پله، چندین پله ترقی را طی می‌کند و کاملا مشخص است که از اشتباهاتش درس گرفته و با یادگیری جدیدی و تجریبات بهتری دوباره پا به میدان می‌گذارد.

سایر عوامل:

نویسنده: مجیدرضا مصطفوی, پیام کرمی، مدیر فیلمبرداری: روزبه رایگا، تدوینگر: بهرام دهقانی, محمد نجاریان، موسیقی: سهراب پورناظری، صدا: بهمن اردلان، بابک اردلان، تهیه کننده: مجیدرضا مصطفوی

سایر عوامل فیلم

ویدئو پیش نمایش

اطلاعات کلی

تاریخ تولید میزان فروش
1396 1,563,019,000 تومان
فیلم های مشابه