رونمایی از «مارموز» در حضور ظریف

رونمایی از «مارموز» در حضور ظریف

مراسم اکران خصوصی فیلم «مارموز» به کارگردانی کمال تبریزی دوشنبه ۱۹ آذر با حضور شخصیت‌های سیاسی، فرهنگی، عوامل فیلم و اهالی رسانه در پردیس کورش برگزار شد.

  • مهسا طرلانی
  • شنبه 22 دی 1397
  • 160 بار

مراسم اکران خصوصی فیلم «مارموز» به کارگردانی کمال تبریزی دوشنبه ۱۹ آذر با حضور شخصیت‌های سیاسی، فرهنگی، عوامل فیلم و اهالی رسانه در پردیس کورش برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی فیلم، کمال تبریزی قبل از آغاز نمایش «مارموز» طی سخنانی با خوشامدگویی به مهمانان گفت: فیلم «مارموز» جزو فیلم‌هایی بود که برای گرفتن پروانه نمایش دچار مشکلات عجیب و غریبی شده بود، کما اینکه در مجموعه فیلم‌هایی که من ساخته‌ام چهار یا پنج فیلم هستند که خیلی سخت توانسته‌ام برای آنها پروانه نمایش بگیرم.

وی ادامه داد: براساس تجربه به تدریج متوجه شدم علت اینکه برخی فیلم‌های سخت پروانه نمایش می‌گیرند این است که فیلم‌هایی مانند «مارموز» که کمی حساسیت برانگیز است، نباید قبل از نمایش عمومی در جشنواره فیلم فجر نمایش داشته باشند.

کارگردان «مارموز» افزود: جشنواره فیلم فجر تبدیل شده به محلی که دوستان دیگر و افرادی دیگر از نهادهایی به جز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به تماشای فیلم‌ها می‌نشینند و بعد گزارش فیلم و آثار آن را به جاهای دیگر و نهادهای دیگر ارائه می‌کنند و بعد آن نهادها با وزارت ارشاد نامه‌نگاری می‌کنند که چرا مثلاً فلان فیلم به یک مساله حساس اشاره کرده و یا فلان صحنه چرا در فیلمی وجود دارد.

وی تاکید کرد: این مساله فیلمسازان را دچار سختی و مشکلات می‌کند و در راه گرفتن پروانه نمایش دچار مشکل می‌شوند. البته ما برای فیلم «مارموز» توانستیم پروانه نمایش را بگیریم و آنچه امشب به نمایش در می‌آید تقریباً همان نسخه‌ای است که در جشنواره جهانی فیلم فجر نمایش داده شده است.

این کارگردان سینما ادامه داد: پیشنهاد من این است که اگر فیلم‌هایی همچون مارمولک و یا مارموز ساخته می‌شود که بعضاً موضوعات حساسی دارد اصلا در جشنواره‌های فیلم فجر و یا جشنواره های دیگر نمایش داده نشود و مستقیم از تولید به نمایش برسد. به فیلمسازان نیز توصیه می‌کنم اگر فیلمی ساختند که تصور می‌کنند که برای گرفتن پروانه نمایش دچار مشکل می‌شوند بهتر است که قید حضور در جشنواره فیلم فجر را بزنند و فیلم‌شان را مستقیم اکران کنند و جشنواره را فراموش کنند.

جواد نوروزبیگی تهیه‌کننده فیلم نیز طی سخنانی با تشکر از مهمانان و کسانی که در ساخت این فیلم شرکت داشتند، گفت: این فیلم را با سختی ساختیم و با سختی پروانه نمایش گرفتیم و امیدوارم در زمان اکران این فیلم مورد قبول مردم قرار بگیرد و کسانی که از سالن خارج می‌شوند دیگران را به تماشای این فیلم تشویق کنند.

وی ادامه داد: این فیلم به نوعی حرف مردم و مطالبات مردم را بیان می‌کند و امیدوارم دیگران تحمل شنیدن حرف‌های فیلم و تماشای آن را داشته باشند.

محمد بحرانی یکی از بازیگران فیلم نیز به طنز گفت: ساخت فیلم کمدی سیاسی در این روزها خیلی سخت است زیرا فضای سیاسی کشور و فضای اجتماعی از هر فیلم کمدی، کمدی‌تر است و فیلم‌ها اصولاً از فضای واقعی کمی عقب‌تر هستند تا فیلمساز بیاید و یک فیلمی بسازد و حرف جدیدی بزند، یک اتفاق جدیدتر و بامزه‌تر افتاده است.

آزاده صمدی و رضا ناجی نیز به نمایندگی از بازیگران و عوامل فیلم از حضور مهمانان تشکر کردند و ابراز امیدواری کردند که فیلم در اکران موفق شود.

اجرای این برنامه را مژده لواسانی برعهده داشت و گروه «بمرانی» قبل از نمایش فیلم قطعاتی از موسیقی فیلم را به صورت زنده اجرا کرد.

در این مراسم شخصیت‌ها و افرادی همچون محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور، حجت‌الاسلام احمد مازنی نماینده مجلس، ابراهیم اصغرزاده، مصطفی تاج‌زاده، محمدصادق رنجکشان، داریوش فرضیایی، جواد رضویان، هلیا امامی، مهدی قدیانلو، لیلا زارع، سامان سالور، سمیرا حسن‌پور، علیرضا رئیسیان، مسعود عطیابی، سعید سعدی، رضا ناجی، آزاده صمدی، زهره سادات هاشمی، زهره حمیدی، محمدرضا تقی‌پور مدیر موزه صلح، شقایق فراهانی، کاردار فرهنگی ژاپن حضور داشتند.


منبع: خبرگزاری مهر


اگر دوست داشتید با دوستان خود به اشتراک گذارید
پر بازدید های ماه اخیر
"درخت بنفش" آماده اکران شد

"درخت بنفش" آماده اکران شد

نوشته شده توسط: مهسا طرلانی 1398/02/30

«بی‌وزنی» اکران می‌شود

«بی‌وزنی» اکران می‌شود

نوشته شده توسط: مهسا طرلانی 1398/03/01

سینما بهمن شیراز در آتش سوخت

سینما بهمن شیراز در آتش سوخت

نوشته شده توسط: مهسا طرلانی 1398/03/10

رشیدپور فیلم سینمایی می‌سازد

رشیدپور فیلم سینمایی می‌سازد

نوشته شده توسط: مهسا طرلانی 1398/03/07

فیلمبرداری فیلم کوتاه "رولت" به پایان رسید

فیلمبرداری فیلم کوتاه "رولت" به پایان رسید

نوشته شده توسط: مهسا طرلانی 1398/03/07