اکران خصوصی فیلم سینمایی «ترانه‌ای عاشقانه برایم بخوان» در استانبول

اکران خصوصی فیلم سینمایی «ترانه‌ای عاشقانه برایم بخوان» در استانبول

اکران خصوصی فیلم سینمایی «ترانه‌ای عاشقانه برایم بخوان»، محصول مشترک سینمای ترکیه و ایران به کارگردانی مهرداد غفارزاده با حضور هنرمندان مشهور در مرکز خرید کانیون استانبول برگزار شد.

  • مهسا طرلانی
  • پنج شنبه 15 فروردین 1398
  • 124 بار

اکران خصوصی فیلم سینمایی «ترانه‌ای عاشقانه برایم بخوان»، محصول مشترک سینمای ترکیه و ایران به کارگردانی مهرداد غفارزاده با حضور هنرمندان مشهور در مرکز خرید کانیون استانبول برگزار شد.

این فیلم تجاری و محصول مشترک ترکیه و ایران است که 70 درصد داستان فیلم در استانبول فیلمبردای شده است. ستاره‌های سینمای دو کشور از جمله پژمان بازغی، افسانه پاکرو، علی بوراک جیلان، یوسف چیم و حازال تورسان در این اثر ایفای نقش می‌کنند.

مهرداد غفارزاده کارگردان این فیلم در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی اظهار داشت: مصاحبه اولی که راجع به این فلیم با آناتولی داشتم در اواسط فیلمبرداری بودیم و دشواری هایی داشتیم که آنها را پشت سر گذاشتیم. همکاری با ترکیه برای من تجربه بسیار گران بهایی بود.

وی افزود: همکاری دو فرهنگ متفاوت دشواری های خاص خود را داشت که با موفقیت پشت سر گذاشتیم. این فیلم از نگاه من فیلم قابل دفاعی است و می تواند در ترکیه و ایران مورد توجه دوستداران هنر سینما قرار بگیرد.

غفارزاده اظهار کرد: تجربه همکاری با سینمای ترکیه، تجربه بسیار خوبی برای من بود و امیدوارم که ادامه داشته باشد. حدود یک تا یک ماه و نیم دیگر این فیلم در ایران نیز اکران خواهد شد. بازتاب های بسیار خوبی در رسانه های اجتماعی دریافت کردیم. امیدوارم این فیلم مورد پسند واقع شود.

این کارگردان ایرانی با اشاره به ادامه تولید محصولات مشترک سینمایی با ترکیه، گفت: من به همکاری خود با ترکیه ادامه خواهم داد و در حال نوشتن سناریوی یک فیلم سینمایی با عوامل ترک در ترکیه هستم. سوژه این فلیم جهان شمول و معضل تمام جهان است.

امیر شهاب رضویان تهیه کننده این فیلم نیز اظهار داشت: "این چهاردهمین فیلمی بود که من تهیه کردم. پیشتر فیلم‌های تولید مشترک با ژاپن، آلمان، کانادا، آذربایجان و هلند انجام دادم. تجربه همکاری با ترکیه بسیار خوب بود. ترکیه و ایران روابط و فرهنگ مشترک و دیرینه ای دارند. این تجربه بسیار ارزشمندی برای من بود. امیدوارم همکاری های هنری بین دو کشور ادامه داشته باشد. این جدی ترین فیلمی است که بعد از انقلاب بین ایران و ترکیه بازی شده است."

علی بوراک جیلان هنرمند ترک این فیلم ضمن ابراز خرسندی از ایفای نقش در این فیلم، گفت: بازی در این فیلم همکاری و تجربه بسیار با ارزشی برای من بود. با فرهنگ و آداب کشوری دیگر آشنا شدم.

چناره خواننده خوش صدای جمهوری آذربایجان که در این فیلم نقش «آدا» را بازی می کند، ضمن ابراز خرسندی از ایفای نقش در این فیلم تصریح کرد: ابتدا باید بگویم که بازی در یک فیلم در ترکیه آرزوی من بود و پیشنهاد این همکاری در روز تولدم به من داده شد و به این جهت برای من از اهمیت و ارزش زیادی برخوردار است. تجربه همکاری با کارگردان و بازیگران ایرانی و ترک برای من بسیار جذاب و ارزشمند بود.

افسانه پاکرو بازیگر نقش اول زن ایرانی این فیلم اظهار داشت: این پروژه پس از سال ها بین دو کشور صورت گرفت. این فیلم، داستان یک عشق است. امیدوارم مورد پسند واقع شود.

یوسف چیم بازیگر ترک این فیلم نیز اظهار داشت: از ایفای نقش در این فیلم بسیار خوشحال و هیجان زده هستم، این اولین فیلم مشترک ترکیه و ایران پس از 40 سال است. مهمترین ویژگی این فیلم نشان دادن احساس عمیق عشق بدون تماس و تنها با نگاه است. همچنین در این فیلم چند ترانه اجرا کردم که امیدوارم مورد پسند بینندگان واقع شود. 

فیلم «ترانه‌ای عاشقانه برایم بخوان» در تاریخ 29 مارس در تمام سینماهای ترکیه اکران خواهد شد.


اگر دوست داشتید با دوستان خود به اشتراک گذارید
پر بازدید های ماه اخیر
مجید اوجی درگذشت

مجید اوجی درگذشت

نوشته شده توسط: مهسا طرلانی 1398/08/18