پژمان بازغی

پژمان بازغی

تاریخ تولد:

19 مرداد 1353

زاده:

تهران

زندگینامه:

پژمان بازغی متولد 19 مرداد 1353 در تهران، بازیگر است.

دانشجوی انصرافی مهندسی معدن و فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع امیركبير است، در یک خانواده 5 نفری بدنیا آمد، اصالتا لاهیجانی می باشد پدرش ارتشی نیروی دریایی بود.

از تهران تا رشت

قبل از انقلاب ساکن تهران بودند، بعد از انقلاب چهار سال بيشتر نداشت که همراه پدرش به رشت می روند، جنگ كه آغاز شد به بوشهر رفتند چرا كه پدرش براي محافظت از مرزهای آبی ايران به جنوب اعزام شد. بعد از اتمام جنگ به تهران و سپس به رشت نقل مکان کردند.

شروع فعالیت

من فعاليت هنري خود را در سينماي جوان مركز گيلان، آغاز كردم در رشت در اولين فيلم بلند مجيد زيم‌‌ خواه بنام اعتراف در سال 73 كه بچه رشت بود، بازی كردم.

پس از اينكه به تهران آمدم، مدت دو سال سر پروژه آژانس دوستی در سال 1387 بودم و از همان جا فعاليتم به شكل حرفه‌ای آغاز شد پس از مدتی فعالیت با بازی در مجموعه مناسبتي ماه رمضان به نام گمگشته در سال 1380 به كارگرداني رامبد جوان جا پای خودم را باز كردم.

ازدواج

پژمان بازغی با مستانه مهاجر ازدواج کرده است، این دو سر یک کار سینمایی با بکدیگر آشنا شدند و در نهایت با عشق و علاقه با بکدیگری ازدواج کردند که حاصل آن یک دختر بنام نفس می باشد.

نافرمانی

پژمان عشقی عميق و رویايی نسبت به خانواده‌ اش دارد و مايل است افراد خانواده به ساز او برقصند. او نافرمانی را تحمل نمی كند و عقايدش محكم است و از همسرش نيز داشتن همان عقايد را انتظار دارد.

فعالیت تبلیغاتی

بازغی جز اولین بازیگرانی بود که در تبلیغات یک برند چایی و پوشاک شرکت کرد، همین حضور باعث شد مدت ها بازیگران اجازه حضور در تبلیغات رو نداشته باشند. البته در نهایت این قانون برداشته شد.

ورزش مورد علاقه

از ورزش‌ های موردعلاقه او كارتينگ است زمانی نيز اين رشته را به‌ طور جدی دنبال می كرده تا اينكه تصادف می كند و دنده چپش می شكند و از آن به بعد آن را رها می كند.

 سکته قلبی

در جریان بازی فوتبال ستاره‌ ها سال 95 در میان زمین و حین بازی با افت فشار مواجه شد و به زمین افتاد، او چند روزی بدلیل عارضه قلبی در بیمارستان بستری شد و در نهایت به خیر گذشت.

مجری گری

بازغی بعنوان مجری در برنامه چند درجه حضور داشته است. برنامه‌ ای که به سرگرمی‌ های هیجان انگیز و کم شناخته شده در ایران می‌ پرداخت.

بازغی بعد از داریوش فرضیایی، بعنوان مجری برنامه سال تحویل ۱۳۹۶ شبکه دو سیما معرفی شد همچنین وی در برنامه مسابقه ای کودک شو شبکه نسیم نیز مجری هست !

خبرهای مرتبط

توقیف فیلم سید جواد هاشمی در قم!

فیلم سینمایی «پیشونی سفید 3» با وجود اخذ تمام مجوزهای لازم، در استان قم توقیف شد.

«تورنادو» تبلور یک اتفاق شگرف در عرصه ویژوال افکت در سینمای ایران است.

سید جواد هاشمی فیلم جدید خود «تورنادو» را یک اتفاق منحصر به‌فرد در عرصه ویژوال افکت در سینمای ایران عنوان کرد.

اکران خصوصی فیلم سینمایی «ترانه‌ای عاشقانه برایم بخوان» در استانبول

اکران خصوصی فیلم سینمایی «ترانه‌ای عاشقانه برایم بخوان»، محصول مشترک سینمای ترکیه و ایران به کارگردانی مهرداد غفارزاده با حضور هنرمندان مشهور در مرکز خرید کانیون استانبول برگزار شد.