ناصر هاشمی

ناصر هاشمی

تاریخ تولد:

22 فروردین 1335

زاده:

لنگرود

زندگینامه:

ناصر هاشمی متولد 22 فروردین 1335 در لنگرود، بازیگر است.
فارغ التحصیل رشته بازیگری و کارگردان تئاتر از دانشگاه تهران می باشد فعالیت خود را با تئاتر آغاز و حالا بازیگر صاحب نامی است او یک تجربه ناموفق زناشویی هم دارد.


خانواده هنری
ناصر در یک خانواده هنرمند پرورش یافت. فعالیت خود با تشویق برادرش محمود و مهدی از دوران دبیرستان شروع کرد و اولین بار در نقش کوتاهی در تئاتر برادر بزرگش مهدی هاشمی بازی کرد تا اینکه به دانشگاه رفت.

شروع با تلویزیون
بصورت جدی فعالیت جلوی دوربین خود را از سال 1362 وقتی 27 ساله بود با سریال ماه پنهان بکارگردانی خسرو شایسته در تلویزیون شروع کرد.


از سینما تا نویسندگی
 در سال 65 وقتی 30 ساله شد با فیلم محمد علی نجفی بنام گزارش یک قتل وارد پرده سینما شد و سپس موازی با کار بازیگری، درگیر نوشتن فیلمنامه شد.


کارگردانی و نویسندگی سمندون
 در سال 1373 در قامت نویسنده، کارگردان و بازیگر سریال خاطره انگیز سمندون را ساخت که هنوز هم برای بسیاری از بچه های دهه 60 خاطرات این سریال جذاب است.

 
شهرت با پدر سالار
 شهرت آقای هاشمی که از سمندوان شروع شده بود سال 1374 با سریال پدر سالار در نقش ناصر پسر کوچک اسدالله خان به شدت دیده شد و شهرت او را چندین برابر کرد.

ازدواج و طلاق
 ناصر هاشمی در سال 1372 وقتی 37 ساله بود با سیما تیرانداز 21 ساله در تئاتر آشنا شد و در نهایت سال 1374 با وجود 16 سال اختلاف سن ازدواج کرد.


طلاق
 زندگی زناشویی هاشمی و تیرانداز در سال 1382 بعد از 8 سال زندگی مشترک بدون داشتن هیچ فرزندی به طلاق ختم شد و خانم تیرانداز ازدواج کرد اما آقای هاشمی همچنان مجرد می باشد.

 
علت بیکاری
 منم دلم میخواد مثل هر آدم دیگری که از صبج بیدار می شوم سرکار بروم و مثل اغلب بازیگری تئاتر بدنم آماده باشد و صیفل پیدا کند. اما وقتی با پیشنهاد چشمگیر و قابل توجهی نیست مجبورم به بیکاری تن بدم.


نام کامل
 ناصر هاشمی با نام اصلی میر احمد هاشمی قرمزی همچون دیگر اعضای خانواده با کوتاه کردن فامیلی به هاشمی و تغییر نام وارد عرصه هنری شد.


تدریس
 در طی سال های گذشته در چند آموزشگاه، کلاس های بازیگری داشتم که شاید طولانی ترین حضورم تدریس در کانون سینماگران جوان بود.


باز هم بازیگر می شدید !
 اگر به گذشته برگردم بله باز هم بزایگری را انتخاب می کنم اما با هوشیاری بیشتر کارهایم را انجام می دهم و از زمان استفاده بهتر و بیشتری می کنم و هنرهای دیگری که دلم میخواست را می آموختم.