نازنین فراهانی

نازنین فراهانی

تاریخ تولد:

1 فروردین 1352

زاده:

تهران

زندگینامه:

نازنین فراهانی متولد 1352 در تهران، بازیگر سینما و تلویزیون است.

فارغ التحصیل علوم ارتباطات با گرایش روزنامه نگاری از دانشگاه علامه طباطبایی و هنرآموخته کانون پانتومیم ایران به سرپرستی سیروس شاملو است، او نسبتی با خانواده بهزاد فراهانی ندارد.

من روزی بازیگر می شوم

دوره راهنمایی بودم که نخستین پیشنهاد بازیگری به من شد. بازیگری در یک نمایش ولی به خاطر همان دوست نداشتن‌ های خانواده اجازه پیدا نکردم، در آن تئاتر بازی کنم. و اما آن تأکید همیشگی ذهنم که روزی وارد عرصه بازیگری می‌شوم، که همیشه همه جا هم تکرار می‌کردم را یک‌ بار در حالی که مصمم بودن را در وجود خود حس می‌کردم، کنار مادر نشستم و به او گفتم : من روزی بازیگر می‌ شوم.

ورود از مطبوعات به بازیگری

روزنامه نگاری را از سال 1372 با نوشتن در روزنامه آفتاب امروز در بخش اجتماعی و یا در ایرانیان درسرویس هنری شروع کردم همین هم شد که راهی به دنیای تئاتر یافتم و به دنیای دوست داشتنی خود وارد شدم.

کلاس بازیگری

زمانی که برای مصاحبه به دیدار سیروس شاملو رفتم، به ایشان گفتم تا چه حد به بازیگری در تئاتر و سینما علاقه دارم. ایشان گفتند: «در آموزشگاهی کلاس پانتومیم دارم، می‌توانید آنجا شرکت کنید حضور در آن کلاس‌ ها شیفتگی‌ ام به بازیگری بیشتر شد، حال می‌خواستم تکنیکی از این علاقه بدانم و تخصصی بازی کنم.

از تئاتر تا سینما

با نمایشی بنام جنبش عنفیه در کلکته شروع کردم.

بعد از مدتی بدلایلی جلویش گرفته شد، سپس به سوی کار تصویر کشیده شدم. یعنی به طرح «زیر پوست شهر» دعوت شدم و خانم بنی اعتماد با دیدن بازی‌ام مرا قبول کرد و بدین ترتیب با فیلم «زیر پوست شهر» به کارگردانی رخشان بنی اعتماد برای نخستین بار بازی خود را در سینما می‌ دیدم.

اثبات توانایی ها

وی در فیلم از کنار هم می گذریم در سال 1379 یشتر دیده شد و توانایی های خود را در یک قسمت از سری دوم مجموعه داستان یک شهر بخش مربوط به ایدز – به رخ همگان کشید.

بهترین بازیگر

بهترين بازيگر زن در جشنواره ی ياس برای فیلم کوپالی – 1395

نویسندگی

او بعنوان نویسنده در قالب فیلمنامه نویس نیز تجربه دارد فیلم مهمونی کامی در سال 91 و این سب هم برای تو در سال 93 به نویسندگی وی ساخته شده است، او همچنین کتابی را نیز نوشته است.

خبرهای مرتبط

بازگشت شهاب حسینی به پرده سینما با "نبات"

فیلم سینمایی «نبات» با بازی شهاب حسینی از چهارشنبه هفته بعد به اکران عمومی می رسد.

چرا شهاب حسینی بعد از فروشنده با سینمای ایران قهر کرد؟

شهاب حسینی بازیگر مطرح سینما، تئاتر و تلویزیون نزدیک به چهار سال است که بعد از اکران فیلم "فروشنده" از عرصه سینما فاصله گرفته است. اکران آثاری همچون فروشنده، سایه های موازی و امتحان نهایی آخرین تجربیات حسینی در پرده سینما بوده است.