مریم سعادت

مریم سعادت

تاریخ تولد:

1 فروردین 1337

زاده:

تهران

زندگینامه:

مریم سعادت، متولد سال 1337 در تهران، بازیگر است.

وی فارغ التحصیل رشته تئاتر عروسکی از دانشکده هنرهای دراماتیک می باشد و فعالیت هنری خود را از سال 1360، با یک تئاتر عروسکی شروع کرده است. او بعد ها با عروسک گردانی در سریال پر خاطره "شهر موش ها" به کارگردانی مرضیه برومند به تلویزون آمده و این روند، آرام آرام او را به سمت گویندگی صدای عروسک و سپس، به جلوی دوربین کشاند. او در "شهر موش ها" طراحی عروسک ها را نیز برعهده داشته و عروسک "مخمل" را خودش طراحی و ساخته است و عروسک"نوک طلا" را نیز عروسک گردانی کرده و به جای او حرف زده است.

اما شهرت او به بازی در سریال زیبای "زی زی گولو" بازمی گردد. او در این سریال، در نقش "اعظم خانم" بازی می کرد که هنوز هم بعد از گذشت این همه سال، مردم او را با اسم "اعظم خانمی" می شناسند. اما از بین تمامی نقش هایی که بازی کرده، بازی در سریال "کارآگاه شمسی و دستیارش مادام" را دوست دارد که در آن، در نقش یک زن کلاهبردار که به دروغ احظار روح می کرده، بازی کرده است.

مریم سعادت بسیار به سفر علاقه مند است و دوست دارد وقتی که از همه چیز، از کار و از زندگی، خسته می شود، به مسافرت برود. او می گوید به جاهای مختلفی سفر کرده، اما هرگز حاضر نیست محل زندگیش را تغییر دهد و هر جا که برود، باز برمیگردد به همانجایی که بوده است.

نمایشنامه خوانی و تحقیق و مطالعات را بسیار دوست دارد و با اینکه رابطه خوبی با تکنولوژی ندارد، اما خیلی مواقع از طریق اینترنت و فضای مجازی به مطالعه می پردازد.

مریم سعادت متأهل بوده و صاحب دو فرزند است.