مرتضی نسیم سبحان

مرتضی نسیم سبحان

تاریخ تولد:

زاده:

زندگینامه:

مرتضی نسیم سبحان بازیگر سینما و تلویزیون ایران است. از مهم‌ترین آثار مرتضی نسیم سبحان می‌توان به بازیگری در سریال حانیه، فیلم به دنیا آمدن و فیلم شیفتگی اشاره کرد.

مرتضی نسیم سبحان نخستین بار در سینما حضور یافته و سال 1392 در فیلم شیفتگی به کارگردانی علی زمانی عصمتی بازی کرده است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند سریال حانیه، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای مرتضی نسیم سبحان محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون رویا تیموریان، افسانه چهره‌آزاد،لیلا زارع و امیر زمانی را تجربه کرد.

مرتضی نسیم سبحان در سال 1393 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در اثر مهمی بازی کرده است. اثر مهم مرتضی نسیم سبحان در این سال، بازیگری درسریال حانیه به کارگردانی جلال دهقانی‌اشکذری محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی مرتضی نسیم سبحان بازی در سریال حانیه بوده است. مرتضی نسیم سبحان سال 1393 سریال حانیه نقش مهمی بازی کرده است که توانست با مهارت خود، آن نقش و همچنین خودش را میان مخاطبان تلویزیون مطرح کند. او در این سریال با جلال دهقانی‌اشکذری همکاری داشته است. مرتضی نسیم سبحان توانست با بازی در سریال حانیه تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر جعفر دهقان، محمد کاسبی، میرطاهر مظلومی و عباس غزالی بر تجارب او افزود.

مرتضی نسیم سبحان علاوه‌بر سریال حانیه، سال 1394 در فیلم به دنیا آمدن نیز بازی کرده است. مرتضی نسیم سبحان این‌بار با محسن عبدالوهاب یعنی کارگردان فیلم به دنیا آمدن و هنرمندانی چون هدایت هاشمی، الهام کردا، پونه عبدالکریم‌زاده و نیکی نصیریان همکاری داشت.

یکی از ویژگی‌های حرفه‌ای بیوگرافی مرتضی نسیم سبحان آن هست که در مدت زمان بازیگری خود، هم در تلویزیون و هم در سینما بازی کرده است.