محمود پاک نیت

محمود پاک نیت

تاریخ تولد:

10 دی 1331

زاده:

کازرون

زندگینامه:

محمود پاک‌ نیت متولد 10 دی 1331 در کازرون، بازیگر است.
فعالیت خود را از سال 1348 با تئاتر شروع کرد سپس در سال 1352 بعنوان کارمند اداره کل فرهگ و هنر مشغول بکار شد، از سال 1367 بازیگری رو بصورت حرفه ای پیش گرفت.

ماجرای علاقه به هنر
صدای گرم آقای اکبر مشکین که گوینده رادیو بودند بزرگ ترین انگیزه من برای ورودم به این عرصه بود من خیلی صدای ایشان را دوست داشتم و همیشه آرزو می کردم بازیگر رادیو شوم. اما این اتفاق در نهایت نیفتاد و بازیگر تئاتر شدم.

شهرت
پاک‌ نیت با سریال روزی روزگاری در سال 1370 به محبوبیت دست پیدا کر. نقش های بیاد ماندنی در پدرسالار سال 1373 و پس از باران در سال 1379 ایفا کرد و در سریال یوسف پیامبر نیز نقش حضرت یعقوب را بازی کرد.

دستپختم حرف ندارد
محمود پاک‌ نیت به نظر من آشپزی عشاق می خواهد، یعنی آدم باید عاشق پختن باشد و آشپزی را دوست داشته باشد، وگرنه غذایی که می پزد مزه خوبی نخواهد داشت.

ازدواج
 در سال 1356 در تئاتر شاتره نقش مقابل هم را بازی کردیم.
همین تئاتر سبب آشنایی و ایجاد علاقه شد و در سال 1358 با هم ازدواج کردیم،که ثمره آن دو پسر بنام مسعود و مهرداد که هردو بالای 30 سال دارند.

تفریحات مشترک
سفر می رویم، کتاب می خوانیم، فیلم می بینیم.  من عاشق سفر هستم و هر فرصتی که پیش بیاید به شهرهایی سفر می کنیم که تاکنون نرفته ایم. من اهل هواپیما نیستم و با خودروی خود سفر می کنم تا رانندگی کنم و از جاده لذت ببرم.


بین شیراز و تهران
 ما مرتبط در حال رفت و آمد بین تهران و شیراز هستیم. از طرفی یكی از پسرانم در شیراز ازدواج كرده و همانجا ماندگار شده است، حالا دیدار با او، عروس و نوه‌ ام بهترین بهانه است كه من و همسرم مدام شال و كلاه كنیم و به دیدار آنها برویم.