محمد علیزاده

محمد علیزاده

تاریخ تولد:

23 دی 1360

زاده:

کرج

زندگینامه:

محمد علیزاده متولد 23 دی 1360 در شهر باستان اشتهارد کرج، خواننده است.
وی همچنین در فیلم ماموریت غیرممکن ایفای نقش کرده است.

وی درخانواده‌ای کاملا فرهنگی و علمی رشد کرد پدرش معلم بود و  یک خانواده سنتی که آنرا بزرگترین افتخار خود میداند بزرگ شد، یک خواهر دادر و میگوید خوانندگی رو از 4 سالگی شروع کرده است.
از پانزده سالگی يادگيری موسيقی اصيل ايران را شروع کرد ، قبلش هم دستگاههای قرآن را ياد گرفت . آقایدکتر جوانمرد که مربی قرآن او بودند تمام دستگاههای قرآن را به او ياد دادند . بعد از مدتی مشاهده کرد که موسيقی سنتی را خيلی دوست دارد به همین دلیل “ردیف” هم آموخت.

 

او فارغ التحصیل رشته مهندس کشاورزی است سه بار مقام اول قرائت قرآن را در سطح کشور به دست آورده است در ارتباط با این موضوع میگوید : « من هم هنوز قاری فرآنم ، اما دوست داشتم یکسری از تفکرات و ترانه هایم را در قالب موسیقی پاپ ارائه بدهم و مردم گوش بدهند خب همین اتفاق هم افتاد ولی هنوز هم خودم را قاری قرآن میدانم » .
اولین آلبوم رسمی محمد علیزاده با نام همخونه در سال ۱۳۸۷ منتشر شد اجرای وی در رادیو جوان و آشنایی علیزاده با فرزاد حسنی باعث شد تا او آهنگ «خداحافظ» با شعری از فرزاد حسنی را برای تیتراژ برنامه کوله پشتی در سال ۱۳۸۵ پخش شد.
محمد علیزاده مجرد است و هنوز ازدواج نکرده، می گوید یک بار عاشق شده آن هم در 19 سالگی و به آن افتخار میکند، مدتی پیش شایعه ازدواج او با بهاره افشاری به گوش می رسید، که این خبر از طرف خانوم افشاری تکذیب شد.
محمد علیزاده یکی از پرکارترین خواننده‌هایی است که با صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران همکاری داشته است. از جمله این ترک‌ ها می‌ توان از ساخت تیتراژ برای برنامه کوله پشتی، سریال سراب، شهر باران ۹۰ و ۹۱، ماه عسل ۸۹، مسابقه قرآنی تسنیم، جشن رمضان ۹۱ و ۹۲، صبحی دیگر، سریال خروس، میشه نگاه کنی و بر آستان جانان و سریال زخم  و سریال برادر نام برد.