محمد شعبان

محمد شعبان

تاریخ تولد:

زاده:

سوریه

زندگینامه:

محمد شعبان متولد سوریه، بازیگر است.

محمد شعبان فارغ التحصیل رشته بازیگری در دانشگاه هنر تهران بوده و به همین خاطر، 5 سال در ایران زندگی کرده است. این بازیگر سوریه ای، به واسطه یکی از دوستانش، که جز عوامل فیلم سینمایی "به وقت شام" به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا بوده، برای بازی در این فیلم دعوت می شود. بعد از انجام تست و ارزیابی، او نقش ماهر، یکی از سرسپرده های داعشی را در فیلم ایفا می کند. شعبان می‌گوید تجربه مواجهه واقعی‌ اش با داعش، به او در پرورش کاراکتر ماهر کمک بسیاری کرده است.

او می گوید وقتی در سوریه بودم تنها کارگردان ایرانی که می‌شناختم مجید مجیدی بود و فیلم "آژانس شیشه ای" را دیده بودم و خیلی دوست داشتم ولی نمی‌دانستم که کارگردان آن ابراهیم حاتمی‌کیا است. بازی در این فیلم برای او تجربه بسیار خوبی بود حتی می‌ گوید که از کلاس‌هایی که در دانشگاه برگزار می‌شوند مفیدتر و بهتر بود.

محمد شعبان که قبلا تجربه گروگان گرفته شدن توسط گروهک های تروریستی را داشته است، می گوید که وقتی به محله ای جدید نقل مکان کرده بودند، چند نفر از اعضای داعش فکر کرده بودند او یکی از طرفداران دولت است و با گروگان گرفتنش می خواستند از خانواده اش پول بگیرند. در این مدت، او متوجه کم هوش بودن آن ها می شود و به گفته او، آن ها فکر می کنند که شقاوتشان نوعی جهاد و رسیدن به خدا است.

همچنین او می گوید که از زندگی در ایران راضیست و می خواهد بعد از اتمام تحصیلش همچنان در ایران بماند و به کار فیلمسازی مشغول شود، اما خب آینده را هم نمی توان پیشبینی کرد!