محمدرسول صفری

محمدرسول صفری

تاریخ تولد:

زاده:

زندگینامه:

محمد رسول صفری متولد 19 دی در تهران بازیگر تلویزیون اهل ایران است.

محمدرسول صفری بازیگر جوان و خوش چهره سینما و تلویزیون ایران که بازی او را پیش از این در مجموعه های کلانتر، یک لحظه دیرتر، تله فیلم هفت شنبه(یک،دو،سه)که در سینمای خانگی موجود است و چندین کار خوب و کار با کارگردانان بزرگ دیده بودیم در کلاه پهلوی و سریال کیمیا هم نقش افرینی کرده است.

فیلمهای سینمایی 

1396 پاسیو

1396 غیرمجاز

1390 عطسه های نحس

1393 معجزه

مجموعه های تلویزیونی 

1396 پرستاران     

1382 کلانتر

1391 یک لحظه دیرتر

1390 هفت شنبه(یک،دو،سه)

1391 کلاه پهلوی

1394 کیمیا

1396 روزهای بهتر

از مهم‌ترین آثار محمد رسول صفری می‌توان به بازیگری در سریال برادر، سریال پرستاران (فصل دوم) و سریال کیمیااشاره کرد.

محمد رسول صفری نخستین بار در سینما حضور یافته و سال 1390 در فیلم عطسه های نحس به کارگردانی محمد خراط زاده بازی کرده است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند سریال برادر، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای محمد رسول صفری محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون آرام جعفری، نیما شاهرخ‌شاهیو حدیثه تهرانی را تجربه کرد.

محمد رسول صفری در سال 1395 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در اثر مهمی بازی کرده است. اثر مهم محمد رسول صفری در این سال، بازیگری درسریال برادر به کارگردانی جواد افشار محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی محمد رسول صفری بازی در سریال برادر بوده است. محمد رسول صفری سال 1395 سریال برادر نقش مهمی بازی کرده است که توانست با مهارت خود، آن نقش و همچنین خودش را میان مخاطبان تلویزیون مطرح کند. او در این سریال با جواد افشار همکاری داشته است. محمد رسول صفری توانست با بازی در سریال برادر تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر حسین یاری، پوریا پورسرخ، گلاره عباسی و حسن پورشیرازی بر تجارب او افزود.

محمد رسول صفری علاوه‌بر سریال برادر، سال 1396 در سریال پرستاران (فصل دوم) نیز بازی کرده است. محمد رسول صفری این‌بار با شهرام شاه‌حسینی، علیرضا افخمی ومحمودرضا تخشید یعنی کارگردان سریال پرستاران (فصل دوم) و هنرمندانی چون امین زندگانی، لیندا کیانی، سیاوش خیرابی و الناز حبیبی همکاری داشت.