لاله مرزبان

لاله مرزبان

تاریخ تولد:

29 دی 1372

زاده:

ازنا

زندگینامه:

لاله مرزبان، متولد 29 دی 1372 در ازنا، بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینما است.

لاله مرزبان در یکی از شهر های اطراف لرستان بدنیا آمده، اما در تهران بزرگ شده است. او فارغ التحصیل رشته حسابداری می باشد، اما از زمان نوجوانی اش، به بازی در تئاتر مدرسه می پرداخته و سپس در کنار رشته دانشگاهی خود، به صورت آزاد در کلاس های بازیگری دانشگاه تهران شرکت کرده است.

زمان ورود او به تلویزیون، به سال 1388 برمی گردد؛ زمانیکه او 16 ساله بود، برای بازی در سریال "هوش سیاه" نقش کوتاهی را ایفا می کند. سپس ، نقش فرعی در فیلم "هیس! دخترها فریاد نمی زنند" نیز برعهده می گیرد. تا اینکه در سال 95، در فراخوان جذب بازیگر برای فیلم "زیر سقف دودی" اثر پوران درخشنده، شرکت می کند و با توجه به تجربه کمی که در دو فیلم قبلی داشته است، می تواند نظر آن ها را برای گرفتن نقش در این فیلم، جلب کند. وی در فیلم "زیر سقف دودی" در نقش کیانا، کنار بازیگرانی چون، مریلا زارعی، فرهاد اصلانی، بهنوش طباطبایی و آزیتا حاجیان بازی کرده و اینچنین مسیر جدیدی پیش روی او باز می شود.

بعد از نشان دادن استعداد خود در زمینه بازیگری، او در سال 96، جلوی دوربین جواد افشار رفته و در یکی از نقش های سریال پر طرفدار "آنام" بازی می کند. همچنین در همین سال، مقابل دوربین ابراهیم حاتمی کیا، برای فیلم سینمایی "به وقت شام" نیز حضور پیدا می کند.

بیشترین فعالیت لاله مرزبان، در تئاتر است و تاکنون در نمایش های زیادی از جمله پزشك نازنين (نيل سايمون)، من آنجا نيستم (مهدی ميرباقری)، رقص كاغذ پاره ها (محمد يعقوبی)، خانه فراموشان (طلا معتضدی)، عروسی خون (فدريكو گارسيا لوركا) و … به ايفای نقش پرداخته است.

خبرهای مرتبط

معرفی فیلم‌های بخش «جلوه‌گاه شرق» جشنواره‌ جهانی فجر

سه فیلم ایرانی و دوازده فیلم خارجی رسیده به دبیرخانه سی و هفتمین دوره از جشنواره جهانی فیلم فجر، برای حضور در بخش جلوه‌گاه شرق این رویداد معرفی شد.

رونمایی از پوستر بین‌المللی «مهمانخانه ماه‌ نو»

با پایان مراحل فنی فیلم سینمایی «مهمانخانه ماه نو» این فیلم جهت نمایش در بخش مسابقه «جلوه گاه شرق» سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر تحویل دفتر جشنواره شد.

کارگردان ژاپنی فیلم اوشین را با بازیگران ایرانی ساخت

«مهمانخانه ماه نو»، فیلمی است با روایتی ایرانی، لوکیشن‌های ایرانی و قاب‌ها و تصاویری که کاملا برای مخاطب سینمای ایران آشنا بود. محصول مشترک ایران و ژاپن که به تهیه‌کنندگی جواد نوروزبیگی و با مشاوره کمال تبریزی ساخته شده و به گفته کارگردانش قرار است هم مخاطب ایرانی و هم ژاپنی را به خود جلب کند.