فرهاد بشارتی

فرهاد بشارتی

تاریخ تولد:

1 فروردین 1345

زاده:

گیلان

زندگینامه:

فرهاد بشارتی (متولد ۱۳۴۵ در گیلان) بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر است. او فارغ التحصیل کارشناسی ارشد بازیگری و کارگردانی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران است.

شروع فعالیت

فعالیت خود را در سال 1369 وقتی 24 ساله بود از تئاتر شهر خود گیلان آغاز کرد، سپس وارد دانشگاه شده و بازی در تئاتر را بصورت حرفه ای در تهران دنبال کرد.

اولین بار در سال 74 وقتی 29 ساله بود با سریال در پناه تو از شبکه دو وارد قاب تلویزیون شد، سپس در سریال وکلای جوان 1374 و قطار ابدی نیز تجربه های موفق را بدست اورد.

بشارتی سابقه بازی در حدود ۲۳ تئاتر را دارد و ۲۷ سریال تلویزیونی با کارگردانان خوب و مجموعه سازان داشته، در ۱۳ تله فیلم بازی کرده‌است و چندین فیلم سینمایی در کارنامه اش دارد.

او یکی از بازیگران فعال در سه عرصه تئاتر، تلویزیون و سینماست که در عرصه‌های اجتماعی، خانوادگی، پلیسی و طنز کار کرده‌است.

شهرت

در سال 1377 وقتی 32 ساله بود با سریال کودک و نوجوان دنیای شیرین دریا به کارگردانی بهروز بقایی در نقش دایی یک تجربه بسیار موفق توام با شهرت را بدست آورد.

او در سال 79 بازی در سریال پر مخاطب پس از باران رو رد کرد.

هنوز هم می گوید بزرگترین اشتباه هنری اش بود چه بسا که شاید با بازی در آن سریال می توانست جایگاه فعلی اش در بازیگری را تغییر دهد.

در کنار عمو پورنگ

او در مجموعه گل و بلبل در کنار عمو پورنگ نقش گيل خان را بازی می کند، پيرمردی با نمک که به گفته خودش هم بچه ها و هم مخاطبان بزرگسال گل و بلبل او را دوست دارند.

تدریس در دانشگاه آزاد تهران

کار در تهران بيشتر از شهرستان هاست و اگر نقشی پيشنهاد شود به شهرستان هم می روم. در دانشگاه آزاد تدريس می کنم اگر در گيلان می ماندم اين فرصت را از دست می دادم.

فرهاد بشارتی و همسرش

فرهاد بشارتی سالهاست ازدواج کرده و صاحب یک فرزند پسر بنام امیرحسین می باشد، پسرش در سال 97 دانش آموزش کلاس پنجم ابتدایی می باشد.

شغل دوم و سفیری

آقای بشارتی حالا سفیر پیشگیری از اعتیاد است.

او مدیر مسئول موسسه فرهنگی هنری هم آوای وارش را نیز بر عهده دارد، همچنین سفیری اهدای عضو و سفیر حمایت از جانبازان اعصاب را نیز دارد.