غزاله نظر

غزاله نظر

تاریخ تولد:

1 اردیبهشت 1366

زاده:

زندگینامه:

غزاله نظر بازیگر جوان ایرانی متولد اردیبهشت ماه 1366 در تهران است. غزاله نظر فعالیت‌های بازیگری‌اش را خیلی زود و از سن 14 شروع کرد و توانست با حضورهای درست و سنجیده در اواخر دهه هشتاد نام خودش را به‌عنوان یک بازیگر مستعد تثبیت کند. از مهم‌ترین آثار غزاله نظر می‌توان به بازی در فیلم تنگنا، فیلم تئاتر اعتراف و فیلم سینمایی مقیمان ناکجا نام برد.

غزاله نظر در سال 85 با بازی در فیلم تلویزیونی تنگنا شناخته شد. تنگنا عنوان یک فیلم تلویزیونی است که در سال ۱۳۸۵ به کارگردانی علیرضا بذرافشان و تهیه‌کنندگی منصور سهراب‌پور ساخته شده است. فیلم درباره دو دوست قدیمی است که پس از سالها دوری به یکدیگر می رسند، اما درگیر یک ماجرای پلیسی می شوند. تنگنا اولین بار در تاریخ ۱۲ فروردین ۱۳۸۶ از شبکه سه پخش شد. بازی در کنار بازیگران مشهوری همچون شهاب حسینی و سروش صحت برای غزاله نظر تجربه ای بزرگ محسوب می شود.

همکاری غزاله نظر با شهاب حسینی به همین جا ختم نشد. وی در سال 96 در فیلم سینمایی مقیمان ناکجا دوباره با شهاب حسینی همبازی شد. مقیمان ناکجا فیلمی محصول سال ۱۳۹۶ به نویسندگی و کارگردانی شهاب حسینی است. این فیلم بر اساس نمایشنامهٔ مهمان‌سرای دو دنیا اثر اریک امانوئل اشمیت است. داستان دربارهٔ پسری است که برای انجام یک کاری به جایی مسافرت می‌کند و وارد مهمانسرایی می‌شود و در آن با قضیه‌هایی روبه‌رو می‌شود که زندگی او را تغییر می‌دهد…

غزاله نظر در سال 96 در یک فیلم تئاتر به نام اعتراف مجددا با شهاب حسینی همکار شد. شهاب حسینی پس از پایان ماه مبارک رمضان سال 96، نمایشی را با بازی خودش و علی نصیریان در تالار اصلی تئاتر شهر روی صحنه برد. نمایش اعتراف دومین تجربه‌ کارگردانی شهاب حسینی و سومین حضورش در تئاتر بود.

غزاله نظر در تئاتر شهاب حسینی به ایفای نقش در کنار بازیگر بزرگی همچون علی نصیریان پرداخت و دوباره با شهاب حسینی هم بازی شد.