علی مسعودی

علی مسعودی

تاریخ تولد:

19 مهر 1351

زاده:

مشهد

زندگینامه:

علی مسعودی متولد 19 مهر 1351 در مشهد، بازیگر است.
زیر دیپلم است اما یک نویسنده فوق حرفه ای طنز و فیلمنامه نویس قدری است بجز تجربه بازیگری و نویسندگی، کمدین استندآپ بوده و متاهل می باشد. نام کاملش علیرضا مسعودی معروف به علی مشهدی می باشد.

خانواه پرجمعیت
 در یک خانواده پر جمعیت 13 نفری بدنیا آمد اما همه بچه ها یکی یکی تلف شدند تا اینکه به 6 تا رسیدند، البته خواهر بزرگشم چند سال پیش فوت کردند و الان 5 تا خواهر دارد.


بیزار از درس و مدرسه
پدرم نظامی سخت گیری بود و دوست داشت پزشک شوم. اما آنقدر مردود و مردود و مردود شدم که آخرش پدرم با پای خودش رفت دفترچه سربازی گرفت تا من سربازی برم، من کلا از درس بدم می آمد.


شروع نویسندگی
 در سال 1374 وقتی 23 ساله بود با نوشتن چند آیتم خود را به لوکشین برنامه ساعت خوش مهران مدیری رساند و همانجا قرارداد نویسندگی 60 آیتم به مبلغ 15 هزار تومان را بست.

کار حرفه ای
نویسندگی را با سریال کوچه آقاقیا، سه در چهار و … ادامه داد و در قرارگاه مسکونی سال 85 با خاطرات سربازی خود سریال بیاد ماندکی را به یادگار گذاشت. او با سریال آقا و خانوم سنگی هم سنگ تمام گذاشت.

شهرت با خندوانه
در سال 1394 بعنوان کمدین آستندآپ به برنامه خندوانه دعوت شد و در مسابقه خنداننده شو توانست به همراه جواد رضویان دوم شده و پدیده خنداننده شو لقب بگیرید.


خاطرات سربازی
 خاطرات علی مسعودی از دوران سربازی باعث شهرت و محبوبیتش شد، آنقدر که خودش می گوید اگر سربازی نمی رفت شاید نویسنده نمی شد.


آشپزی بی نظیر
دست پختم حرف ندارد و آبگوشت های معروفی درست میکنم. ماکرونی هم عالی درست می کند، امیر جعفری می گوید آدم وقتی خانه تو غذا می خورد احساس می کند در خانه مادرش غذا می خورد.

ورزش و سیگار
 از سال 1368 که 17 ساله بودم ورزش می کنم و با همه شیطنت هایم هیچ وقت سراغ کار خلاف نرفتم، من حتی لب به سیگار هم نمیزنم. همیشه حواسم بود آبروی خانواده ام را حفظ کنم.

علی مسعودی و همسرش
علی مسعودی معروف به علی مشهدی در اردیبهشت ماه سال 1395 ازدواج کرد و متاهل می باشد، تابحال عکسی از همسرش منتشر نشده است.


10 سال در خانه عطاران
 من ده سال در خانه رضا عطاران در سعادت آباد زندگی می کردم، اینقدر در این ساختمان بودم که همسایه ها فکر می کنند من مالک خانه هستم و رضا مهمان است. در این همه سال نه قراردادی با او نوشتیم نه من به او اجاره ای دادم.