شهاب حسینی

شهاب حسینی

تاریخ تولد:

14 بهمن 1352

زاده:

تهران

زندگینامه:

سید شهاب‌الدین حسینی تنکابنی متولد 14 بهمن 1352 در تهران، بازیگر سینما و تلویزیون است.

دانشجوی انصرافی رشته روانشناسی دانشگاه تهران است و دیپلمه علوم انسانی می باشد، یک برادر و دو خواهر دارد و خودش فرزند اول خانواده است اصالتا اهل تنکابن مازندران می باشد.

پسر شری بودم

حین تولد 3 کیلو و 700 گرم وزن داشتم ساعت 3 و 30 دقیقه نیمه‌ شب بدنیا آمدم.

مادرم می‌ گفت تو پسر شری بودی روزی که به خاطر سر‌بازی سرم را با نمره 4 اصلاح کردم، دیدم سرم از 9 ناحیه شکسته است با توجه به اینکه زمان وقوع 5 – 4 مورد از این شکستگی‌ ها را به خاطر نمی‌ آورم، باید آن‌ ها را به دوران کودکی‌ ام نسبت داد.

مدرسه و شغل مادر

اول دبستان را در مدرسه بامداد نو گذراندم سال بعد به خاطر کار مادرم به خرم‌ آباد نقل‌ مکان ‌کردیم؛ او امدادگر سیار بود سال‌ های دوم، سوم و چهارم دبستان را در خرم‌ آباد (سال‌ های 1360 تا 1362) خواندم.

ادامه ندادن دانشگاه

دو سال در دانشگاه درس خواندم و بعد انصراف دادم. عمویم مقیم کانادا بود. قصد داشتم هرچه سریع‌ تر به او برسم و در کانادا ادامه تحصیل بدهم. همین تصمیم باعث شد تا درس را نیمه‌ کاره رها کنم.

تلاش برای مهاجرت

برای سفر به کانادا یک سال تلاش کردم وقتی نشد، رفتم سربازی؛ به این امید که بعد از پایان خدمت بروم افتادم ارتش در تیپ 65 نیروهای ویژه خدمت، کردم و راننده بودم بعد از 18 ماه خدمت دچار خون‌ ریزی معده شدم. مرا به بیمارستان 502 منتقل کردند.

آنجا به من گفتند تو نباید به خدمت می‌ آمدی با توجه به اضافه‌ هایی که خورده بودم ترجیح دادم معاف شوم این‌ گونه بود که سر 18 ماه با خدمت خداحافظی کردم.

 کلاس بازیگری

بین سال‌های 71 تا 72 بود که در کلاس‌ های استاد سمندریان شرکت کردم.

ضمن دستیابی به فنون بازیگری، این کلاس‌ ها محاسن دیگری هم برای ما داشت. به خاطر شرکت در کلاس‌ های بازیگری استاد بود که جرات کردم کارهای مختلف را اتود بزنم.

ازدواج و فرزندان

شهاب حسینی در سال 1374 با پریچهر قنبری ازدواج کرد، فرزند اولشان به نام محمدامین در زمستان ۱۳۸۲ و فرزند دومشان به نام امیرعلی در تابستان ۱۳۹۰ به دنیا آمدند.

ماجرای آشنایی

همسرم پریچهر را در دانشگاه دیدم. یک روز از سربازی مرخصی گرفتم تا سری به رفقای دانشجو بزنم. دیدم دختر خانم زیبا، ساده و محجوبی سرگرم مطالعه کتاب‌ هایش است.

هرچه خواستم با او ارتباط برقرار کنم، نشد که نشد با این حال در نگاهش چیزی دیدم که تشویقم کرد به ادامه راهی که منجر به ازدواج شد

 شروع بازیگری

دوره‌ ای که از تئاترهای دانشجویی شروع شد. مدتی بعد بازی در نمایشنامه‌ های رادیویی و گویندگی به آن اضافه شد ما با اغلب بچه‌ های بازیگری که کار طنز می کنند، مثل نادر سلیمانی ، نصرالله رادش ، یوسف صیادی، یوسف تیموری و رضا شفیعی جم، تیمی داشتیم که به شهرهای مختلف می رفتیم و برنامه‌ های شاد اجرا می کردیم.

مجری گری در تلویزیون

از طریق کامران ملک مطیعی و نادر سلیمانی در سال 77 وارد تلویزیون شد و در تجربه اول خود مجری بود که اجرای وی در برنامه اکسیژن شروع حرفه ای اش بود.

بازیگر در تلویزیون و سینما

حسینی در سال ۱۳۷۹ با سریال پس از باران پا به عرصه بازیگری گذاشت.

وی در سال ۱۳۸۰ در سریال پلیس جوان و در سال ۱۳۸۲ در سریال تب سرد به ایفای نقش پرداخت وی در سال ۱۳۸۵ در سریال مدار صفر درجه در نقش حبیب پارسا به ایفای نقش پرداخت و این سریال دوره اوج وی در تلویزیون بود. شهاب حسینی در سال ۱۳۸۰ با بازی در فیلم رخساره ساخته امیر قویدل وارد سینما شد.

 خوانندگی

شهاب حسینی به همراه چند تن از دوستانش و همچنین برادرش سید مهدی حسینی، گروه موسیقی هفت را تأسیس کردند. تاکنون چهار مجموعه آلبوم از این گروه منتشر شده‌است که شهاب حسینی در آلبوم یک و دو به دکلمه پرداخته و در آلبوم سه و چهار خوانندگی کرده‌است.

پر افتخاترین بازیگر ایرانی

شهاب حسینی در سال ۲۰۱۶ به موفقیت بزرگی دست یافت و توانست با ایفای نقش در فیلم فروشنده اصغر فرهادی جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم کن را به دست آورد.

خبرهای مرتبط

دلایل توقیف فیلم آشغال های دوست داشتنی

فیلم درباره حوادث پس از انتخابات سال ۱۳۸۸ است و از دولت محمود احمدی‌ نژاد موفق به دریافت مجوز پخش نشد و از دولت حسن روحانی نیز نتوانست پروانه نمایش برای سی‌ودومین جشنواره فیلم فجر دریافت کند.

«متری شیش و نیم» باتأخیر به اکران نوروز می‌رسد  اعمال اصلاحات فنی

سعید خانی مدیرعامل شرکت «خانه فیلم» عنوان کرد که «متری شیش و نیم» ساخته سعید روستایی به دلیل انجام برخی اصلاحات و کارهای فنی از روز یکشنبه روی پرده می‌رود.

ماجرای شهاب حسینی و فیلم‌اولی‌های مهجور «مهین» چگونه قاتل شد؟

دومین روز از اکران فیلم‌های سی‌وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر با رونمایی از آثاری همچون «لابیرنت»، «موج اف‌ام،‌ ردیف ۴۸»، «بی‌حسی موضعی» و «منطقه پرواز ممنوع» سپری شد.