شقایق فراهانی

شقایق فراهانی

تاریخ تولد:

2 مرداد 1351

زاده:

تهران

زندگینامه:

شقایق فراهانی (زاده ۲ مرداد ۱۳۵۱ در تهران) بازیگر سینما و تلویزیون ایران است.

شقایق فراهانی فرزند بهزاد فراهانی و فهیمه رحیم‌نیا، و خواهر بزرگتر گلشیفته فراهانی، از بازیگران سینما و تلویزیون ایران و آذرخش فراهانی سرپرست، نوازنده، ترانه‌سرا و خواننده گروه موسیقی «کوچ‌نشین» است. وی در طول مدت بازیگری‌اش پرکار بوده‌است و منتقدین بازی وی را در فیلم چتری برای دو نفر ستوده‌اند. این بازیگر نقش‌هایش در فیلم‌های چتری برای دو نفر، پروانه‌ای در باد و سریال کلاه پهلوی را ماندگار می‌داند. او از کودکی در کنار پدر و مادرش در تئاتر بازی می‌کرد. او با حضور در فیلم لیلا به سینما آمد. در بزرگسالی با بازی در فیلم پروانه در سطح بین‌المللی توانست موفق شود.

شروع فعالیت بازیگری

پدرش بهزاد فراهانی از فارغ التحصیلان تئاتر کشور فرانسه بود، مادرش نیز دور از هنر نبود، همین باعث شد که از دوران کودکی بازی در تئاتر را شروع کند، سپس کلاس های بازیگری را نزد پدر و دکتر زرگر فرا گرفت.

در سال 1375 برای اولین بار در نقش کوتاهی در فیلم لیلا ایفای نقش کرد.

موفقیت و شهرت

شقایق فراهانی در فیلم چتری برای دو نفر در سال 1379  توانست توانایی های خود را به نمایش بگذارد. بازی او در این فیلم کاملا مقابل بازی بازیگرانی چون رضا کیانیان و هدیه تهرانی به چشم آمد همچنین بازی خوبش در فیلم پروانه در سطح بین المللی هم توانست موفق شود.

طلاق و تنها پسرش

شقایق فراهانی یک تجربه ناموفق در ازدواج داشته که به منجر به طلاق شده است او سالهای که جدا شده و با تنها پسر خود بنام سام زندگی میکند.

رابطه با فرزند طلاق

رابطه من و پسرم به گونه‌ ای است که با اینکه فرزند طلاق بوده سعی کرده‌ ام کمترین مشکل را با او داشته باشم در این راه سعی کرده‌ ام با کمک گرفتن از مشاور و روانشناس با پسرم به نوعی برخورد کنم که اعتمادش را جلب کنم و بیش از هر چیزی یک دوست برای او باشم و امیدوارم موفق شده باشم.

خبرهای مرتبط

رونمایی از «مارموز» در حضور ظریف

مراسم اکران خصوصی فیلم «مارموز» به کارگردانی کمال تبریزی دوشنبه ۱۹ آذر با حضور شخصیت‌های سیاسی، فرهنگی، عوامل فیلم و اهالی رسانه در پردیس کورش برگزار شد.