سید علی صالحی

سید علی صالحی

تاریخ تولد:

12 اسفند 1352

زاده:

تهران

زندگینامه:

سیدعلی صالحی، متولد 12 اسفند 1352، بازیگر است.

او فارغ التحصیل رشته نمایش است و از سن 17 سالگی در کلاس های آموزش بازیگری کانون تئاتر تجربی، زیر نظر احمد آقالو و حمید سمندریان، شرکت کرده است. علاقه او به بازیگری و اجرای نمایش، به دوران کودکی اش برمیگردد؛ زمانیکه پدر و عمویش تعزیه خوانی می کردند و او در نقش عبدالله ابن حسن در تعزیه بازی می کرد.

وی در سال 1371 بطور جدی با سریال "امام علی (ع)" جلوی دوربین رفت، اما با سریال "فاصله" در سال 72 بود که اولین نقش رسمی خود را بازی کرد. بعد از مدتی دوری از تلویزیون، او دوباره در سال 83 با سریال "کمربندها را ببندید" به تلویزیون بازگشت و پس از آن به ترتیب در سال های 85 و 94 در دو سریال "قرارگاه مسکونی" و "میکائیل" به عنوان بازیگر حضور پیدا کرد.

علی صالحی علاوه بر بازیگری، در بیش از 20 فیلم به عنوان دستیار کارگردان و انتخاب بازیگر نیز فعالیت داشته است. از آنجا که او به ورزش، مخصوصا فوتبال علاقه زیادی دارد، از سال 1380 در تیم فوتبال هنرمندان عضو بوده و در کنار آن، به بدنسازی و تی آر ایکس نیز می پردازد. او یکی از طرفداران دو آتیشه استقلال است.

علی صالحی می گوید که بزرگترین درسی که بازیگری به من آموخت این بود که انسان باشم و احترام بگذارم به حق دیگران و سهیم باشم در کارهایی که مفید است.