حسین قناعت

حسین قناعت

تاریخ تولد:

1 فروردین 1344

زاده:

آمل

زندگینامه:

حسین قناعت کارگردان سینما و تلویزیون ایران است. از مهم‌ترین آثار حسین قناعت می‌توان به کارگردانی سریال محکومین 2، سریال محکومین و فیلم قهرمانان کوچک اشاره کرد.

حسین قناعت کار حرفه‌ای خود را از سینما آغاز کرد و سال 1382 در فیلم من و نگین دات کام به عنوان کارگردان فعالیت داشته است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند سریال محکومین 2، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای حسین قناعت محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون نگین حبیبی، بهزاد منصوریان، نگار مدنی و شهرام قائدی را تجربه کرد.

حسین قناعت در سال 1396 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در تولید آثار مهمی حضور داشته است. او در این سال در 3 فیلم و سریال مهم سینما و تلویزیون حضور داشت و خود را به جامعه هنرمندان معرفی کرد. آثار مهم حسین قناعت در این سال، فعالیت در سریال محکومین 2 به عنوان کارگردان، فعالیت در فیلم لازانیا به عنوان کارگردان و فعالیت در سریال محکومین به عنوان کارگردان محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی حسین قناعت فعالیت در سریال محکومین 2 بوده است. حسین قناعت سال 1396 سریال محکومین 2 را کارگردانی کرد که توانست خود را میان اهالی فضای تلویزیون مطرح کند. از حسین قناعت نقل قول شده است که برای کارگردانی در سریال محکومین 2 و همکاریش با عوامل و بازیگران اعلام رضایت کرده است. حسین قناعت توانست با فعالیت در سریال محکومین 2 تجربه حرفه‌ای موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر مائده نجفی توانست سطح کاری او را متحول کند.

حسین قناعت علاوه‌بر سریال محکومین 2، سال 1396 سریال محکومین را کارگردانی کرده است. حسین قناعت این‌بار با هنرمندانی چون لیلا زارع، محمد حاتمی، حسین مهری و محمدعلی شادمان همکاری داشت.

با اینکه حسین قناعت را بیشتر بعنوان کارگردان می‌شناسیم، اما در حرفه‌های دیگر نیز فعال بوده است. حسین قناعت علاوه‌بر کارگردان به‌عنوان نویسنده، تهیه کننده، منشی صحنه و بازیگر نیز در سینما و تلویزیون فعالیت داشته است. مهم‌ترین آثار حسین قناعت در حرفه‌ی نویسنده، فیلم تپلی، سریال محکومین، سریال محکومین 2، فیلم لازانیا، فیلم دزد و پری، فیلم زخم شانه حوا، فیلم ماجراهای اینترنتی و فیلم من و نگین دات کام است. مهم‌ترین آثار حسین قناعت در حرفه‌ی تهیه کننده، فیلم تپلی، سریال روشنک و فیلم روشنک است. مهم‌ترین اثر حسین قناعت در حرفه‌ی منشی صحنه، فیلم روز واقعه است. مهم‌ترین اثر حسین قناعت در حرفه‌ی بازیگر، فیلم دزد و پری 2 است.

یکی از ویژگی‌های حرفه‌ای بیوگرافی حسین قناعت آن هست که در مدت زمان فعالیت خود، هم در تلویزیون و هم در سینما حضور داشته است. حسین قناعت را باید بیشتر کارگردان سینما بدانیم چرا که 64% آثار وی سینمایی و 36% آثارش تلویزیونی است. در واقع حسین قناعت از مجموع 14 اثری که در کارنامه دارد، در 9 اثر در سینما با نام‌های فیلم تپلی، فیلم لازانیا، فیلم دزد و پری 2، فیلم قهرمانان کوچک، فیلم روشنک، فیلم دزد و پری، فیلم زخم شانه حوا، فیلم ماجراهای اینترنتی و فیلم من و نگین دات کام فعالیت داشته و در 5 اثر در تلویزیون با نام‌های سریال قهرمانان کوچک۲، سریال محکومین 2، سریال محکومین، سریال روشنک و سریال صعود فعالیت داشته است.

خبرهای مرتبط

«لازانیا» در شبکه نمایش خانگی

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، فیلم سینمایی «لازانیا» به کارگردانی حسین قناعت و تهیه‌کنندگی احمد احمدی در شبکه نمایش خانگی کشور توزیع شد.

تاریخ اکران فیلم سینمایی «تپلی و من» مشخص شد

«تپلی و من» هشتمین فیلم سینمایی حسین قناعت که درون‌مایه‌ای شاد اما روانشناسانه دارد، از چهارشنبه این هفته (۲۶تیر) اکران می‌شود.

بهاره رهنما و رضا شفیعی‌جم به «پیشی میشی» پیوستند

رضا شفیعی‌جم و بهاره رهنما به فیلم سینمایی «پیشی میشی» به کارگردانی حسین قناعت پیوستند. فیلمبرداری این فیلم با پایان مراحل پایانی پیش تولید آغاز می‌شود.