حسن معجونی

حسن معجونی

تاریخ تولد:

28 دی 1347

زاده:

زنجان

زندگینامه:

حسن معجونی (متولد ۲۸ دی ۱۳٤٧ در زنجان) بازیگر تلویزیون و کارگردان تئاتر است. او فارغ التحصیل لیسانس رشته ادبیات نمایشی می باشد علاوه بر بازیگری، کارگردان تئاتر و مدرس دانشگاه و موسسات بازیگری است.


شروع فعالیت


حسن معجونی از اواسط دهه ۷۰ بود که با بازی در نمایش هایی همچون عروسی خون به کارگردانی دکتر علی رفیعی، شب های آوینیون به کارگردانی کورش نریمانی بعنوان بازیگری مستعد مطرح شد.


سینما و تلویزیون و شهرت


در سال 88 با سریال مسافران به کارگردانی رامبد جوان وارد قاب تلویزیون شد و به شهرت رسید، دومین تجربه وی در سریال شمعدونی نیز دیده شد، او در سال 86 با فیلم همیشه پای یک زن در میان است وارد سینما شد.

ازدواج

محمد حسن معجونی ازدواج کرده و متاهل است و یک دختر دارد.


گروه تئاتری


حسن معجونی از موسسین و مدیر گروه تئاتر لیو است که می کوشد تنها نام گروه را یدک نکشد و تعاریف درست و استانداردی را که یک گروه نمایشی می تواند داشته باشد به عرصه ظهور برساند.

بازیگری ام یک سو تفاهم است


بازیگر بودن من در تئاتر و سینما یک سوء تفاهم است و اصلا آن را دوست ندارم، تازه دارم متوجه می‌ شوم که حتی باید تدریس را هم کنار بگذارم. لذتی که شبانه روز مدام در کارگردانی درگیر می‌ کند، اصلا قابل مقایسه با بازی و تدریس نیست.


مهاجرت به شمال


خسته شدم از تهران، من عاشق هوای خوب هستم. هوای تهران خیلی اذیتم می کند، فکر کردم اصلا بی خیال شوم و پا شدم رفتم، به نظر من ما در تهران یا کمبود ویتامین دی پیدا می کنیم یا می سوزیم، یا در سالن تئاتر هستیم و آفتاب نمی بینیم، یا 13 ساعت زیر نور پروژکتورهای فیلم برداری هستیم و می سوزیم.


زندگی نافرم عجیب و غریبی داریم، آب و هوای مرطوب را خیلی دوست دارم. همین طور جنگل و طبیعت و باران و هوای خوب را. تنوع غذا هم که در رشت حیرت انگیز است.


دیالوگ حفظ نمی کنم


اصلا دیالوگ را حفظ نمی‎ کنم که بخواهم فراموششان کنم.


آدمی نیستم که بنشینم و دیالوگ حفظ کنم. دیالوگ را باید کامل بفهمم. وقتی فهمیدم، در ذهنم ثابت می‌ماند. یک چیزی را نفهمم هیچ وقت نمی‌ توانم حفظش کنم.

خبرهای مرتبط

مراحل فنی ما همه با هم هستیم ادامه دارد (آماده‌سازی جلوه‌های بصری)

کمال تبریزی کارگردان فیلم سینمایی «ما همه با هم هستیم» از آخرین وضعیت تولید این اثر صحبت کرد.

دو فیلم ایرانی در میان برترین اکران های آمریکا در سال ۲۰۱۹

نشریه نیویورکر پس از گذشت سه ماه از سال جدید میلادی اقدام به معرفی بهترین فیلمهای اکران شده در سینمای آمریکا کرده است و نام دو فیلم ایرانی «خوک» و «۳رُخ» را نیز در فهرست خود قرار داده است.

معرفی فیلم‌های بخش «جلوه‌گاه شرق» جشنواره‌ جهانی فجر

سه فیلم ایرانی و دوازده فیلم خارجی رسیده به دبیرخانه سی و هفتمین دوره از جشنواره جهانی فیلم فجر، برای حضور در بخش جلوه‌گاه شرق این رویداد معرفی شد.