جمال اجلالی

جمال اجلالی

تاریخ تولد:

1 فروردین 1326

زاده:

زندگینامه:

جمال اجلالی متولد۱۳۲۶ بازیگر ایرانی تئاتر، سینما و تلویزیون است.

شروع فعالیت
اجلالی از همان دوران کودکی، با هنر آشنا شد و سپس با رتبه دورقمی در دانشکده هنرهای زیبا در رشته بازیگری , تئاتر پذیرفته شد و فعالیت رسمی خودش را آغاز کرد. حمید سمندریان در کشف استعداد او, نقش بسزایی داشت و جمال اجلالی در سال ۱۳۶۸ در تنها فیلم سینمائی او – تمام وسوسه‌های زمین – بازی کرد.
و همچنین با بازی در تئاترهای «مرغ دریایی» (۱۳۵۶)، «ازدواج آقای می‌سی‌سی‌پی» (۱۳۶۸) و «دایره گچی قفقازی» , (۱۳۷۷) جایگاه خود را در تئاتر ایران تثبیت نمود. اما به یکباره در آن سال‌ها، این بازیگر رو به فراموشی رفت؛ بطوریکه بعد از ۷ سال، فیلمی سینمایی ۱۳۷۹ – آبی با بازی او به پرده‌های سینما رفت. همچنین بازی وی , در نقش یک پزشک معتاد در فیلم آرایش غلیظ در سال ۹۲ مورد تحسین قرار گرفت.

آثار سینما

۱۳۶۸ – تمام وسوسه‌های زمین ۱۳۷۰ – مدرسه پیرمردها ۱۳۷۹ – آبی ۱۳۸۶ – باد در علفزار می‌پیچد ۱۳۹۲ – آرایش غلیظ ۱۳۹۳ – تابو ۱۳۹۳ – گینس

تلویزیون

خط, تله‌فیلم «آخرین زمزمه», شیدایی, توطئه فامیلی, تله‌فیلم «جویندگان صندوقچه طلا», خداحافظ بچه‌ها, بچه‌های بهشت, تله‌فیلم «یارش», برای آخرین بار,


به دلیل گرفتگی تارهای‌ صوتی‌ام نمی‌توانم کار کنم!
اجلالی را با نقش آقای قندی در سریال «برای آخرین بار» و همچنین ایفای نقش در سریال به‌یادماندنی , «در قلب من» می‌شناسیم ولی متاسفانه مدتی بود این بازیگر پیشکسوت به دلیل عارضه‌ی مغزی, در بستر بیماری به سر می‌برد و قدرت تکلم نداشت.

وضعیت جسمانی جمال اجلالی
اجلالی درباره‌ وضعیت جسمانی این روزهایش گفت: حالم خوب است اما تارهای صوتی‌ام گرفته است و به دلیل گرفتگی تارهای‌ صوتی‌ام نمی‌توانم کار کنم. از آنجا که از نظر فیزیکی و بدنی دچار نقص عضو شده بودم، باید این نقص عضو را از طریق ورزش و گذراندن دوره‌های, فیزیوتراپی جبران می‌کردم. بر اثر مشکلی که به وجود آمده بود، قدرت راه رفتن خود را از دست داده بودم، اما الان خیلی بهترم و می‌توانم راه بروم.
جمال اجلالی بازیگر سریال «دوردست ها» است که بهمن ماه ۹۵ هنگام گریم در این سریال، دچار خون ریزی مغزی, و در بیمارستان ساری بستری شد. جمال اجلالی سابقه بازی در سریال‌هایی چون «در قلب من»، «خداحافظ بچه‌ها» و «بچه‌های بهشت» به کارگردنی خسرو معصومی را داشته است.


صحبت های جمال اجلالی درباره سلامتی اش
اجلالی خاطرنشان کرد: با توجه به اوضاع و احوال جسمی کنونی‌ام فکر می کنم تا یکی دوماه آینده توان خود را, باز یافته و سلامتی خود را به دست آورم.