جلیل شعبانی

جلیل شعبانی

تاریخ تولد:

27 خرداد 1346

زاده:

تهران

زندگینامه:

جلیل شعبانی تهیه کننده سینما و تلویزیون ایران است. از مهم‌ترین آثار جلیل شعبانی می‌توان به فعالیت در فیلم سوءتفاهم، فیلم قسم و فیلم روایت های ناتمام اشاره کرد.

جلیل شعبانی کار حرفه‌ای خود را از سینما آغاز کرد و سال 1385 در فیلم روایت های ناتمام به کارگردانی پوریا آذربایجانی به عنوان تهیه کننده فعالیت داشته است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند فیلم سوءتفاهم، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای جلیل شعبانی محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون هنگامه قاضیانی، ستاره پسیانی، سعیده امیرساعی و نقی سیف‌جمالی را تجربه کرد.

جلیل شعبانی در سال 1396 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در تولید اثر مهمی حضور داشته است. اثر مهم جلیل شعبانی در این سال، فعالیت در فیلم سوءتفاهم به کارگردانی احمدرضا معتمدی محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی جلیل شعبانی فعالیت در فیلم سوءتفاهم بوده است. جلیل شعبانی سال 1396 فیلم سوءتفاهم به عنوان تهیه کننده فعالیت داشته است که توانست با مهارتش، جای خود را میان اهالی فضای سینما مطرح کند. جلیل شعبانی توانست با فعالیت در فیلم سوءتفاهم تجربه حرفه‌ای موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگران بزرگ و باتجربه‌ای نظیر مریلا زارعی، کامبیز دیرباز، پژمان جمشیدی و اکبر عبدی توانست سطح کاری او را متحول کند.

جلیل شعبانی علاوه‌بر فیلم سوءتفاهم، سال 1397 در فیلم قسم نیز فعالیت داشته است. جلیل شعبانی این‌بار با محسن تنابنده یعنی کارگردان فیلم قسم و هنرمندانی چون محسن دبیریان، حسن پورشیرازی، مهناز افشار و سعید آقاخانی همکاری داشت.

با اینکه جلیل شعبانی را بیشتر به عنوان تهیه کننده می‌شناسیم، اما در حرفه‌های دیگر نیز فعال بوده است. جلیل شعبانی علاوه‌بر تهیه کننده به‌عنوان مجری طرح، برنامه‌ریزی، دستیاراول کارگردان، مدیر تولید و دستیار کارگردان نیز در سینما و تلویزیون فعالیت داشته است. مهم‌ترین آثار جلیل شعبانی در حرفه‌ی مجری طرح، فیلم دختر، فیلم امتحان و فیلم کودک و سرباز است. مهم‌ترین آثار جلیل شعبانی در حرفه‌ی برنامه‌ریزی، فیلم دختر و فیلم خیلی دور، خیلی نزدیک است. مهم‌ترین اثر جلیل شعبانی در حرفه‌ی دستیاراول کارگردان، فیلم خیلی دور، خیلی نزدیک است. مهم‌ترین اثر جلیل شعبانی در حرفه‌ی مدیر تولید، فیلم گیتا است. مهم‌ترین اثر جلیل شعبانی در حرفه‌ی دستیار کارگردان، فیلم زیر سقف دودی است.

خبرهای مرتبط

صدور مجوز نمایش برای ۳ فیلم

شورای پروانه نمایش فیلم های سینمایی برای ۳ فیلم مجوز نمایش صادر کرد.