بهرنگ علوی

بهرنگ علوی

تاریخ تولد:

1 فروردین 1359

زاده:

تهران

زندگینامه:

بهرنگ علوی متولد ۱ فروردین ۱۳۵۹ در تهران، بازیگر است. فارغ التحصیل دبپلم نقشه کشی است، تنها فرزند خانواده می باشد که در بیمارستان آزاده بدنیا آمد، پدرش مدیر بازنشسته آموزش و پرورش و مادرش از مدیران شرکت مخابرات است.

شروع فعالیت

علاقه به نمایش و بازی از کودکی تو وجودش بود. از تئاتر مدرسه شروع به بازی کرد، در نوجوانی با همین مدرشه بهترین بازیگر مدارش مناطق تهران شد، وقتی تنها ۱۱ سال داشت برای اولین بار در یک نمایش جدی بنام آدمک چوبی بازی کرد.

کلاس بازیگری
 
بعد از گرفتن دیپلم نقشه کشی بخاطر علاقه خود در کلاس های آموزشگاه کارنامه زیر نظر اساتیدی چون، پرویز پرستویی، آتیلا پسیانی، رویا تیموریان، پانته آ بهرام آموزش دید.


شهرت
 
سریال نردبام آسمان سال ۸۸ به کارگردانی محمد حسین لطیفی به سینما معرفی شد، با حضور خود در فیلم دربند سال ۱۳۹۱ نشان داد که از پتانسیل بالایی برای هنرمندی در نقشهای متفاوت دارد. اما حضورش در سریال هشت‌ و نیم دقیقه او را به شهرت رسند. اگر من شغل آزاد داشتم و می‌ خواستم عادی زندگی کنم در ۳۶ سالگی دارای همسر و فرزند بودم و مثل خیلی از آدم‌ ها زندگی می‌ کردم اما همه این‌ ها را بخاطر هدفم به تاخیر انداختم.


لباس جنجالی جشنواره فجر
 
حضورش با ظاهر متفاوت در فرش قرمز فیلم لانتوری در جشنواره فجر برایش حاشیه های بوجود آورد، او می گوید : ترجیح دادم یه ذره به قول دوستان غیر متعارف برای خودم متعارف بود، خیلیم دوست داشتم و به دونه دونه لباسم فکر کردم، آن شب ما کمی نور بالا زدیم خورد به چش بعضی از دوستان !

تشنه اعتماد کارگردانان
 
همیشه دوست داشتم با کارهایم به شهرت برسم. برخی از بازیگران دوست دارند که اول خودشان معروف شوند و بعد آثارشان، اما من از ابتدا هم دوست داشتم که به واسطه کارهایم به شهرت برسم و فقط تشنه اعتماد از سوی کارگردانای هستم.

 فعالیت مدلینگ + سفیر کودکان
 
علوی علاوه بر کار بازیگری به عکاسی و نویسندگی و طراحی مد مشغول است، وی همچنین سفیر حمایت از کودکان کار و زنان بی سرپرست و برگزار ننده گالرى ها و بازارچه هاى خیریه است.

ورزش و مبتکر
 
در ورزشهاى شنا، اتومبیلرانى، یوگا، بیلیارد تبحر خاصى دارد، تیم مورد علاقه او یوونتوس ایتالیاست و مبتکر مکتب بهیسم یا فرهنگ شاد زیستن است.

علاقه به بازی نقش ترامپ
 
از وقتی که سیاستمدارها در جهان امروز سلبریتی شدند، من هم تصمیم گرفتم نقش‌ های سیاسی را تجربه کنم که در این بین در طول چند سال گذشته سه گانه نقش‌ های سیاسی رو با سه کاراکتر و سه ایدئولژی مختلف تجربه کنم و حالا بعد از نقش حسین فردوست دوست دارم نقش ترامپ را هم بازی کنم.

افتخارات
 

۱- کاندیداى نقش مکمل بازیگرى مرد براى فیلم دربند
۲- دیپلم افتخار بازیگرى مرد از جشنواره تاتر فجر

 فیلم های سینمایی
 
● رفتن (نوید محمودی، ۱۳۹۵)
● سد معبر (محسن قرایی، ۱۳۹۵)
● امکان مینا (کمال تبریزی، ۱۳۹۴)
● لانتوری (رضا درمیشیان، ۱۳۹۴)
● مرگ ماهی (روح‌الله حجازی، ۱۳۹۳)
● دربند (پرویز شهبازی، ۱۳۹۱)
● نگران نباش سارا (علیرضا امینی، ۱۳۹۲)
● ندارها (محمدرضا عرب، ۱۳۸۸)
● چند روز بعد (نیکی کریمی، ۱۳۸۵)
● قاشق خالی (دهقان محمدی، ۱۳۹۰)
● عیار ۱۴ (پرویز شهبازی؛ ۱۳۸۷)
● ندارها ( محمدرضا عرب، ۱۳۸۸)
● گزارش یک جشن (ابراهیم حاتمی‌ کیا، ۱۳۸۸)
● نگران نباش سارا

 سریال‌ ها


● هشت و نیم دقیقه (شهرام شاه حسینی، ۱۳۹۵)
● معمای شاه (محمدرضا ورزی، ۱۳۹۴)
● قفسی برای پرواز (یوسف سیدمهدوی، ۱۳۹۰)
● نردبام آسمان (محمدحسین لطیفی،۱۳۸۸)

خبرهای مرتبط

روایت یک هجرت مقدس در «مدیترانه»

«مدیترانه» شاید بعنوان دومین تجربه سینمایی هادی حاجتمند یک شاهکار سینمایی قلمداد نشود، اما اثری قابل اعتنا و محترم به نظر می‌رسد که سعی کرده اصول سینما را بدرستی رعایت کند.

«تگزاس» اولین پنجگانه سینمای ایران می‌شود_آماده شدن فیلمنامه قسمت سوم

سید ابراهیم عامریان از ساخت سومین قسمت از پنجگانه «تگزاس» و حضور در سی و هشتمین جشنواره ملی فیلم فجر خبر داد.