بهرام افشاری

بهرام افشاری

تاریخ تولد:

6 خرداد 1366

زاده:

همدان

زندگینامه:

بهرام افشاری متولد 6 خرداد 1366 در همدان، بازیگر است.
در رشته ساخت و تولید، تحصیل کرده و در حال حاضر دانشجوی رشته بازیگری دانشگاه آزاد تهران می باشد، از او به‌ عنوان قدبلندترین بازیگر ایرانی نام می برند.
 
علاقه از کودکی
دوران کودکی با فیلم و سینما آشنا و آمیخته شدم.
از سنین نوجوانی عاشق سینما شدم نه به عنوان کسی که بازیگری را دوست دارد٬ بلکه به عنوان یک فیلم بین و مخاطب عاشق سینما و پرده نقره ای آن شدم.
 
از همدان تا کلاس بازیگری تهران
از سال 1382 وقتی 16 ساله بود تئاتر را بصورت آماتور از همدان شروع کرد و در سال 88 برای پیشرفت از همدان به تهران مهاجرت کرد و در کلاسه های بازیگری حمید سمندریان شرکت کرد.
 
شروع با تئاتر
بعد از گذراندن دوره های بازیگری وارد عرصه حرفه‌ ای تئاتر شدم و ۳۰ اجرای عمومی در بهترین و حرفه‌ ای‌ ترین سالن‌ های تئاتر تهران را تجربه کردم.
 
افتخارات با تئاتر
در سال ۸۸ جوان برتر ایران در رشته بازیگری شدم، سال ۸۹ به‌عنوان بازیگر اول جشنواره تئاتر شهر معرفی شدم و در سال ۹۰ جایزه تندیس بهترین بازیگری مرد را از جشنواره بین‌ المللی تئاتر فجر کسب کردم. در دو سال پیاپی نیز نامزد بهترین بازیگر سال تئاتر ایران بودم.
 
شروع با سینما و سریال
اولین بار در خرداد سال 1392 با فیلم عصبانی نیستم به کارگردانی رضا درمیشیان جلوی دوربین رفت و چند ماه بعد در دی ماه نقش کوتاهی در سریال پایتخت 2 را بازی کرد.

اوج شهرت
او بعد از حضوره کوتاه در پایتخت سری پنجم این سریال که در نوروز 97 پخش شد در نقش بهتاش فریبا به شدت به شهرت رسید.
 
تعصب برای همدان
تعصبم نسبت به همدان را زمانی می‌ توانم ثابت کنم که بگویم تنها کسی که با لهجه همدانی در سریال علی‌ البدل صحبت کرد، این موضوع به‌ واسطه عشق و علاقه‌ ‎ای بود که به شهرم داشتم.

مزیت قد بلندی
اگر بخواهم از دیدگاه خودم بگویم من این فیزیک بدنی را یک امتیاز می‌ دانم شاید این قدبلند برای هر نقشی خوب نباشد اما سلیقه خودم هم نیست که در همه کانال‌ ها و سریال‌ ها باشم.
بیشتر به‌ درد نقش‌ های خاص و تجربه‌ های خاص می‌ خورم که متفاوت‌ تر از کارهای عامیانه است.

تکیه کلام اَی خِدا
در سریال پایتخت تکیه کلام مشهوری داشت که بیشتر در حالات عصبانی و غیرتی می گوید اَی خِدا، این لفظ حسابی در بین مردم جا افتاد، خودش می گوید امروز مردم من را که می بینند به جای سلامی می گویند اَی خِدا.