اکبر عبدی

اکبر عبدی

تاریخ تولد:

4 شهریور 1339

زاده:

تهران

زندگینامه:

اکبر عبدی آقاباقر متولد 4 شهریور 1339 در تهران، بازیگر  سینما و تلویزیون است.

دانش آموخته رشته نمایش های آماتوری در سال 1358 می باشد، نشان درجه یک فرهنگ و هنر را دارد تابحال دو سیمرغ گرفته و به عمو اکبر معروف است.

خانواده و برادر شهید

اکبر عبدی در محله نازی آباد تهران بدنیا آمد، پدرش از ترک های روستای آقا باقر اردبیل شاغل در کارخانه چیت سازی و مادرش تهرانی و خیاط بود. اکبر یک خواهر و چهار برادر داشت که یکی شهید شد.

ماجرای شهادت برادر اکبر عبدی

اصغر عبدی برادرش در تیپ 55 هوابرد شیراز در سال 1363 در منطقه فکه از پای راست، نخاع و موج انفجاز و بمب شیمایی جانباز شد که در اسفند 1380 به درجه شهادت نایل شد.

از کودکی تا راهنمایی مادر

علاقه ام به بازیگری از کودکی بود، در سال 1351 وقتی  12 ساله بودم مادر سادات خانوم دست منو گرفت و به کانون پرورشی فکری کودکان در نازی آباد برد. آنجا بود که با الفبای بازیگری کم کم آشنا شدم.

از تراشکاری تا تلویزیون

در نوجوانی همراه با تراشکاری و قالب سازی در گروه های تئاتری بازی می کرد که بصورت جدی از سال 1360 با تله تئاتر سنجاب ها جلوی دوربین رفت . همان سال با سریال مثل آباد وارد تلویزیون شد.

ورود به سینما و شهرت

در سال 1363 با فیلم جنجال بزرگ وارد سینما شده و همان سال با سریال باز مدرسم دیر شد به شدت دیده شد و در آینده با فیلم هنرپیشه سال 71، آدم برفی سال 73 به اوج شهرت رسید.

ازدواج

استاد عبدی در 19 سالگی عاشق یک دختر 18 ساله شد که به علت مخالفت خانواده دختره این وصلت صورت نگرفت و به فاصله 20 روز با نینا دختر دایی محمدرضا شریفی نیا که 14 ساله بود ازدواج کرد. ثمره این ازدواج یک دختر بنام المیرا می باشد که متاهل است.

خبرهای مرتبط

«تورنادو» تبلور یک اتفاق شگرف در عرصه ویژوال افکت در سینمای ایران است.

سید جواد هاشمی فیلم جدید خود «تورنادو» را یک اتفاق منحصر به‌فرد در عرصه ویژوال افکت در سینمای ایران عنوان کرد.

اکران فیلم "تولدت مبارک"

بر خلاف رویه معمول اکران، فیلم سینمایی "تولدت مبارک" به کارگردانی سمیه زارعی نژاد به جای چهارشنبه از جمعه ۲۰ اردیبهشت ماه آغاز شد.