امیرعلی دانایی

امیرعلی دانایی

تاریخ تولد:

24 دی 1359

زاده:

تهران

زندگینامه:

امیرعلی دانایی متولد 24 دی 1359 در تهران، بازیگر است.
فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی صنایع از دانشگاه آزاد است، بازیکن حرفه ای فوتبال در باشگاه استقلال بود حالا بازیگر شده و مدل معروفی می باشد.

پدر و شروع فوتبال
 پدرش پزشک متخصص و عاشق فوتبال بود و همین علاقه به پسرش امیر علی هم رسید و او از نوجوانی وارد فوتبال شد و زیر نظر پرویز ابوطالب به رده باشگاهی رسید.

 
از تیم ملی تا استقلال
 مدتی در تیم ملی نوجوانان و جوانان و سپس بازیکن باشگاه استقلال در رده امید بود که در 23 سالگی بخاطر آسیب دیدگی زانو مجبور شد فوتبال را کنار بگذارد.


مهاجرت موقت به فرانسه
 بعد از فوتبال پیش خانواده پدری اش در پاریس رفت و تو فکر گرفتن اقامت آمریکا بود، اما 4 ماه بیشتر دوام نیاورد و به ایران بازگشت و وارد دانشگاه شد.


شروع مدلینگ
 در سال 1378 وقتی 19 ساله بود با برند کاسیو مدل شدن را تجربه کرد و بصورت جدی از سال 82 بعنوان مدل اختصاصی برند لباس ایکات سر زبان ها افتاد.

 
رکورد در مدلینگ
 بعد از 3 سال در برند ایکات، امیرعلی از سال 89 تا 91 برند مسواک رویال شد و در دوسال با 120 بیلبورد در سراسر ایران دیده شد و تا به امروز رکورد بیشتر بیلیورد در تاریخ تبلیغات را در دست دارد.


ماجرای ورود به بازیگری
 در سال 1385 با معرفی محمدرضا شریفی نیا به داریوش مهرجوریی قرار بود بازیگر فیلم سنتوری شود اما بخاطر کاراکتر معتاد و عدم توانایی اش، بهرام رادان این نقش را گرفت. چندماه بعد شریفی نیا او را به کارگردان سید ضیاء الدین دری معرفی کرد و اینبار امیر علی برای نقش اول سریال کلاه پهلوی انتخاب شد، این سریال سال 91 پخش شد.


از سینما تا تئاتر
 امیر علی همزمان با بازی در سریال کلاه پهلوی که 6 سال طول کشید در سال 89 با فیلم 3 درجه تب وارد سینما شد و سپس حضور در تئاتر را نیز تجربه کرد.


ازدواج
 با وجود اینکه تابحال عکس های مختلفی از او منتشر شده اما هنوز ازدواج نکرده و مجرد است، می گوید هنوز آمادگی مسئولیت پذیری را ندرام.

 
احساس خوشبختی کمتری دارم
 پدرم را در سال 86 از دست دادم و این مسئله تا به الان برای من حل نشده است، البته مادر نازنینی دارم که زحمت بسیاری می کشد و این تنها دلیل خوشبختی کم و بیش این روزهای من است.

خبرهای مرتبط

«بی‌وزنی» اکران می‌شود

فیلم سینمایی «بی‌وزنی» به کارگردانی مهدی فرد‌قادری و تهیه‌کنندگی مرتضی شایسته بزودی در سینماهای کشور اکران می‌شود.