الهام کردا

الهام کردا

تاریخ تولد:

18 آذر 1357

زاده:

تهران

زندگینامه:

الهام کردا متولد 18 آذر 1357 در تهران، بازیگر است.

فارغ التحصیل لیسانس رشته نمایش است، از تئاتر وارد عرصه حرفه ای در تلویزیون و سینما شده است، وقتی 22 ساله بود با همکلاسی بازیگرش ازدواج کرده و متاهل می باشد.

شروع فعالیت
 از کارهای دانشجویی فعالیت خود را آغاز کرد اما بصورت حرفه ای از سال 1381 وقتی 23 ساله بود شروع به فعالیت جدی در تئاتر کرد.


سینما و تئاتر
 با فیلم برف روی کاج‌ ها به کارگردانی و نویسندگی پیمان معادی در سال 1389 وارد سینما شد سپس اولین تجربه او در تلویزیون با سریال حیرانی در فروردین 91 شروع شد.


ازدواج
 الهام کردا با سعید چنگیزیان در سال 79 آشنا شد و در نهایت سال 1381 با یکدیگر ازدواج کردند، با وجود گذشت 16 سال زندگی مشترک هیچ فرزندی ندارند.

 
نحوه آشنایی با همسرش
 من و سعید در یک دانشگاه رشته تئاتر خواندیم و چون هم دانشگاهی بودیم سال 79 با هم به شکل کاری آشنا شدیم، این ارتباط در نهایت سال 81 به ازدواج ختم شد.


مطالعه
 معمولا زياد به كتاب‌ ها رجوع می كنم، در گذشته داستان و رمان زیاد می خواندم اما مدتی است كه بيشتر تاريخ می خوانم اين روزها تاريخ مشروطه را بيشتر مطالعه می كنم. در يكی، دو سال اخير احساس می كنم خيلی بيشتر از گذشته به دانستن تاريخ نياز داريم

مشورت برای انتخاب نقش
 قبل از قبول هر کاری خيلی زياد مشورت می کنم و اولين نفر همسرم سعيد چنگيزيان است که در بسياری از کارها و انتخاب‌ ها وقتی دچار ترديد می شوم به من کمک می کند.


خبرهای مرتبط

«سرکوب» پروانه نمایش گرفت

پروانه نمایش فیلم سینمایی «سرکوب» به کارگردانی رضا گوران صادر شد.

مونا فرجاد و حامد کمیلی در میان نامزدهای شب بازیگر

روز گذشته بهزاد فراهانی اسامی نامزدهای شب بازیگر را اعلام کرد و نام‌هایی چون مونا فرجاد، حامد کمیلی، پرستو گلستانی و الهام کردا و میکاییل شهرستانی در میان نامزدها قرار دارد.