ابراهیم ابراهیمیان

ابراهیم ابراهیمیان

تاریخ تولد:

27 بهمن 1360

زاده:

اصفهان

زندگینامه:

ابراهیم ابراهیمیان متولد ۲۷ بهمن ۱۳۶۰ در اصفهان، کارگردان، نویسنده و تدوین‌گر سینما است. وی فارغ‌التحصیل رشتهٔ کارگردانی است. ابراهیمیان فعالیت سینمایی خود را از سال ۱۳۹۲ با فیلم «ارسال یک آگهی تسلیت برای روزنامه» آغاز کرد.
پدر او منوچهر ابراهیمیان است. وی فارغ‌التحصیل رشتهٔ کارگردانی است. ابراهیمیان فعالیت سینمایی خود را از سال (۱۳۹۲) با فیلم «ارسال یک آگهی تسلیت برای روزنامه» آغاز کرد، ساخت این فیلم در ۱۵ مهر (۱۳۹۲) در تهران آغاز گردید و با آن در سی‌ودومین جشنوارهٔ فیلم فجر شرکت کرد.

ابراهیم ابراهیمیان کارگردانی فیلم‌های سینمایی نظیر؛ «ارسال یک آگهی تسلیت» ابراهیم ابراهیمیان (۱۳۹۲)، «عادت نمی‌کنیم» (۱۳۹۴)، را برعهده داشته‌است. وی همچنین نویسنده و تدوین‌گر فیلم «عادت نمی‌کنیم» (۱۳۹۴)، بوده‌است. عادت نمی کنیم دومین حضور ابراهیمیان در فستیوال فجر بود که در جشنواره سی و چهارم فجر به نمایش درآمد و در سه رشته فیلمنامه، بازیگر نقش اول زن (ساره بیات) و بازیگر نقش مکمل مرد (حمیدرضاآذرنگ) کاندید دریافت سیمرغ شد. هم‌اکنون در گرجستان کارگردانی فیلمی را به عهده دارد. دابلند (۲۰۱۸) نام فیلمی است که ابراهیمیان آن را برای سینمای کشور گرجستان ساخته است. نکته مهم این فیلم فضای بسیار متفاوت آن با دیگر آثار این فیلمساز است.

آثار:

۱) ارسال آگهی تسلیت برای روزنامه
۲) عادت نمی کنیم
۳) پیلوت
۴) دابلند (محصول سینمای گرجستان)


خبرهای مرتبط

مصائب شیرین؛ ۲۰ سال بعد بازماندگان «فجر» به «فجر جهانی» رسیدند!

در نخستین روز برگزاری سی‌وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر اکران سه فیلم بازمانده از بخش ملی جشنواره در بهمن‌ماه سال گذشته، با استقبال مخاطبان و اصحاب رسانه مواجه شد.